elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Akıllı Şebekeler Çalıştayı

1890'lı yıllardan bu yana hemen hemen aynı şekilde çalışan elektrik enerjisi şebekelerine 21. yüzyıl haberleşme teknolojisi entegre edilerek oluşturulan Smart Grid - Akıllı Şebeke konseptinin Dünya üzerindeki uygulama çalışmaları giderek yaygınlaşıyor.A- A+
19.03.2013 tarihli yazı 9038 kez okunmuştur.
Dünyada enerjinin elde edilmesine ve verimli kullanılmasına yönelik çalışmalar giderek artış göstermektedir. Son yıllarda mevcut enerji sistemlerinin daha verimli kullanımı için  çözüm önerileri arasında “Akıllı Şebekeler (Smart  Grids)”  ön plana çıkmıştır. Bu kapsamda, YTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi bünyesinde Türkiye’de Akıllı Şebekeler konusunda  gelecek stratejilerini belirlemeye yönelik Kamu, Endüstri ve Üniversite  katılımlı  “Akıllı Şebekeler Çalıştayı” gerçekleştirilmesi planlanmıştır.

Bu etkinlikle birlikte YTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi araştırmacıları tarafından KCE-27 nolu İstanbul Kalkınma Ajansı destekli  “Enerji Verimliliğini Arttırmak ve Karbon Emisyonunu  Azaltmak Amacıyla Akıllı Şebeke Altyapısına Uygun Bir Akıllı Evin Geliştirilmesi”  projesi kapsamında gerçekleştirilen Akıllı Ev’in açılışı da yapılacaktır. 

Çalıştay Bilgileri:

Tarih/Saat:  25 Mart 2013/09:00-17:00
Yer: YTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi Kon


 

 
Cumali ÖZEL Cumali ÖZEL Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.