elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

3 Adımda Online Motor Arıza Tespiti |
IQm

Dünyada Kestirimci Bakım (Predictive Maintenance) uygulamalarına yeni bir bakış açısı, işlevsellik getiren Artesis; 3 adımda ekipman arızalarınızı tespit edin sloganıyla yeni bir ürün ile karşımızda. Bulunduğunuz yerden hiç bir teknik elemana ihtiyaç olmadan ölçüm cihazınız ile motordan aldığınız verileri Artesis IQm sistemine giriyorsunuz ve motor arıza tespitinizi yapıyorsunuz. Ürün hakkında detaylı bilgi için makalemizi takip edebilirsiniz.A- A+
16.07.2014 tarihli yazı 22990 kez okunmuştur.
IQm Artesis’in patentli ve ödüllü “Kestirimci Bakım” teknolojisini kullanarak ekipmanınızdaki arızaları beklenmedik duruş yaşanmadan aylar önce tespit etmenizi sağlar. Pahalı ve kullanımı zor vibrasyon tekniğinden farklı olarak akım ve gerilim verilerini kullanır.
  
Raporlar Fluke 435-II ve Fluke 437-II cihazları için anında, diğer cihazlar için de bir iş gününde üretilir. 600 Hz ve üzerinde örnekleme frekansına sahip 3 veya tek fazlı veri toplayan cihazlar da kullanılabilir.
 

3 adımda ekipman arızalarının tespit edilebildiği ürün IQm
 

1. Adım ► Ölçüm Yapılması

Vibrasyon (Titreşim) Analizi, Termal Kamera Ölçümü vb. testlere ve uygulamalara girmeden elektrik motorunu bir sensör gibi kullanarak mevcut enerji analizörünüzle alacağınız akım-gerilim dalga verilerini bilgisayara aktarmanız yeterlidir.

2. Adım ► Datanın Web sitesine Yüklenmesi

Veriyi bilgisayara aktardıktan sonra ZIP veya RAR formatında IQm web sitesine yüklemeniz yeterli olmaktadır.

3. Adım ► Raporun Alınması

Veri, 2-3 dakika gibi bir süre sonunda IQm veritabanına yüklendikten sonra online olarak raporunuz İngilizce ve Türkçe hazırlanır. 

IQm'in analiz sonucu oluşturduğu örnek rapor
 
IQm kullanıcıya özel bir panel sunar. Bu panelde önceden oluşturduğunuz tüm raporları görüntüleyebilir, pdf,excel vb. birçok dosya formatında bu raporları istediğiniz zaman tekrar indirebilirsiniz.
IQm tamamen online bir ürün olup bilgisayarınıza
herhangi bir program veya araç yüklemeniz gerekmez. 
 

Hesaplı Çözüm

Mevcut veri toplayıcı cihazları kullanır.
 Pahalı görüntüleme cihazlarına gerek yoktur.
 Düşük bir ücretle arıza raporunu üretir.
 İhtiyacınıza uygun ücretlendirme seçenekleri.


IQm ile tanışmak ve üstün özelliklerini inceleyebilmek için
ücretsiz tanışma fırsatından yararlanabilirsiniz. 

Kolay Kullanım

 Anlaşılır arayüz.
 Veriyi almak ve rapor üretmek sadece 10 dakika sürer.

Güvenilirlik

 Ekipmanda bulunabilecek arızaların %95’ini tespit edebilir.
 Elde edilen sonuçlar anlaşılır ve güvenilirdir.
 

NASA ve Amerika Deniz Kuvvetleri tarafından kullanılan bu Türk teknolojisi Amerika Birleşik Devletlerinde yayınlanan Control Engineering dergisi tarafından dünyanın en iyi 40 ürünü arasında seçilmiştir, TÜBİTAK-TUSIAD-TTGV Teknoloji Büyük Ödülü’nü kazanmıştır ve son derece karmaşık olan kestirimci bakım faaliyetlerini kolaylaştırması sebebi ile 2007 yılında İngiltere’nin prestijli kurumlarından The Institution of Engineering (IET) tarafından “Technology Innovation” ödülüne layık görülmüştür.

  

Kaynak:

 

►   
 

Cumali ÖZEL Cumali ÖZEL Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırAktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar