elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YAZARIN TÜM MAKALELERİ Oğuzhan Çağlar

Ağ Trafiğini Nasıl Takip Edebiliriz?

Ağ Trafiğini Nasıl Takip Edebiliriz? 21.Yüzyılda internet neredeyse temel insani ihtiyaçlar arasına girdi. Tüm dünyanın kullandığı bu teknolojide güvenlik ve yoğunluk nasıl işliyor? Ağ trafiği hakkındaki detaylar yazımızın devamında.

devam >>
Makine Öğrenmesi Yöntemleri

Makine Öğrenmesi Yöntemleri Yapay zeka hız kesmeden gelişmeye devam ediyor ve geliştikçe insan özelliklerini kendine katıyor. Herkesin aşina olduğu makine öğrenmesi bu gelişimlerin en somut sonuçlarından biri. Makine öğrenmesinin yöntemleri hakkındaki detaylar yazımızda.

devam >>
Yinelemeli Sinir Ağları (RNN) Nedir?

Yinelemeli Sinir Ağları (RNN) Nedir? Normal sinir ağlarına göre çok daha sağlıklı ve güvenilir sonuçlar elde etmemizi sağlayan yinelemeli sinir ağlarının amacı hata payını düşürmektir. Bu yazımızda Yinelemeli Sinir Ağları (RNN) kavramını ele aldık.

devam >>
Yapay Zeka Telefon Bataryasını Koruyabilir mi?

Yapay Zeka Telefon Bataryasını Koruyabilir mi? Günümüzün vazgeçilmezi telefonlarımızın bellek kapasitesi, işlem gücü ve kamera özellikleri gün geçtikçe artıyor. Bu artış telefonların sınırlarını artırıyorken bir yandan da yüksek özellikler nedeniyle batarya kullanımını da artırıyor. Sınırlı pil ömrü k...

devam >>
Elektrikli Araçlar Yolda Giderken Şarj Olabilir mi?

Elektrikli Araçlar Yolda Giderken Şarj Olabilir mi? Elektrikli araçların avantajları oldukça fazla olsa da menzil ve şarj sorunu halen devam ediyor. Araştırmacılar yol üzerinde şarj teknolojisi ile bu sorunu çözmeyi hedefliyor. Detaylar yazımızın devamında.

devam >>
Yarı İletken Krizinin Sebebi Ne?

Yarı İletken Krizinin Sebebi Ne? Neredeyse tüm cihazların vazgeçilmez parçası olan yarı iletken malzemelerde büyük bir kıtlık yaşanıyor. Pandemi nedeniyle daha da kötüleşen bu durumun gerçek sebebi ne? Detaylar yazımızda.

devam >>
Yapay Zeka | 'Nedir?' Serisi 1. Bölüm

Yapay Zeka | 'Nedir?' Serisi 1. Bölüm 'Nedir?' Serisinin ilk bölümüyle karşınızdayız. Bu bölümde yapay zekanın ortaya çıkışını, temelinden tüm ayrıntılarına kadar inceliyoruz. Yapay zeka nedir?

devam >>
Toplam 7 içerik bulundu. Görüntülenen 1 - 7
1