elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YAZARIN TÜM MAKALELERİ Nazlıcan Güvenç

Yeni Nesil Mikropiller 10 Kat Daha Güçlü

Yeni Nesil Mikropiller 10 Kat Daha Güçlü Çağımızda pillerin önemi çok farklı bir seviyeye ulaştı. Dolayısıyla yeni tasarımlar üzerinde çalışmalar devam ediyor. Mikropiller üzerindeki en yeni çalışmalardan biri hakkındaki detaylar yazımızda.

devam >>
Çip ile Beyin Aktiviteleri Takip Edilebiliyor

Çip ile Beyin Aktiviteleri Takip Edilebiliyor Araştırmacılar, sinir sinyallerini okumak ve beyni ışık ve elektrik akımıyla uyarmak için cerrahi olarak “implante edilebilen” kablosuz olarak güçlendirilmiş bir çip geliştirdiler.

devam >>
Elektrik Enerjisi Hava ile Depolanacak | CRYOBattery

Elektrik Enerjisi Hava ile Depolanacak | CRYOBattery Yeni keşfedilen ve hava yoluyla elektrik depolayabilen CRYOBattery isimli batarya, 250 MWh kapasiteye sahip. Şehir şebekesine dahi güç sağlamaya yardımcı olabilecek bu bataryayı, gelin yakından inceleyelim.

devam >>
İspanya’ya 200 Milyon Euro Kaybettiren Uydu

İspanya’ya 200 Milyon Euro Kaybettiren Uydu Kasım ayının ortalarında, İspanya’nın ilk optik görüntüleme uydusunu fırlatma girişimi trajik bir başarısızlıkla sonuçlandı. Ancak bu başarısızlık çok basit şekilde önlenebilirdi. Ayrıntılar haberimizde

devam >>
Akıllı Pencereler Güneş ile Renk Değiştiriyor

Akıllı Pencereler Güneş ile Renk Değiştiriyor NREL tarafından geliştirilen akıllı pencereler, güneş ile renk değiştrebilmesinin yanı sıra, soğutma imkanı da sunuyor. Akıllı pencereler, klimaya olan bağlılığı ortadan kaldırıyor.

devam >>
COVID-19 Önlemleri için Yeni Nesil Fan Geliştirildi

COVID-19 Önlemleri için Yeni Nesil Fan Geliştirildi Yeni nesil “Vortex” fanları, kapalı alanlardaki havayı dezenfekte ederken Covid-19 ile savaşta kullanacağımız materyallerimizden de biri olabilir. Gelin bu fanları birlikte inceleyelim.

devam >>
Bisiklet ile Elektrik Üretebilirsiniz

Bisiklet ile Elektrik Üretebilirsiniz Elektrik enerjisi yenilenebilir kaynaklarla günümüzde artık daha ulaşılabilir bir konumda. Üstelik çok basit bir sistem kurarak, bisiklet ile kendi enerjinizi üretmek de mümkün. Ayrıntılar haberimizde.

devam >>
Elektrik Tesislerinde Korozyon Riskini Azaltma

Elektrik Tesislerinde Korozyon Riskini Azaltma Elektrik tesislerinde korozyon, karşılaşılan en büyük problemler arasında yer almaktadır. CEATI tarafından yapılan araştırma, korozyon riskini azaltma konusunda öneriler sunuyor.

devam >>
Ahtapotun Yapısından Esinlenerek Üretilen Robot | Octo-Bot

Ahtapotun Yapısından Esinlenerek Üretilen Robot | Octo-Bot Esnek yapısıyla dikkat çeken ve ahtapot yapısından esinlenerek tasarımı yapılan robot Octo-Bot’u sizler için inceledik.

devam >>
Baskı Devre Kartını “Hack”lemenin Üç Yolu

Baskı Devre Kartını “Hack”lemenin Üç Yolu Baskı Devre (PCB) üretimi, küresel üretim zincirinde pek üstünde durulmayan bir güvenlik açığıdır. Bloomberg Businessweek'teki 2018 tarihli bir makale, Çin casus hizmetlerinin, devre kartlarına milimetre boyutunda yongalar ekleyerek Amazon , Apple ve diğe...

devam >>
Toplam 11 içerik bulundu. Görüntülenen 1 - 10
1 2