elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YAZARIN TÜM MAKALELERİ Muhammed Ali BEYAZIT

Transformatörlerde Soğutma Nasıl Yapılır?

Transformatörlerde Soğutma Nasıl Yapılır? Transformatörde kayıplardan dolayı açığa çıkan ısıyı, soğutma sistemleri ile dışarı atmak gerekir. Farklı transformatör tipleri için farklı soğutma yöntemleri kullanılır. Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

devam >>
Trafolarda Kademe Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Trafolarda Kademe Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır? Transformatörler, kademe değiştirerek gerilim oranlarını ayarlayan bazı yöntemleri içermektedir. Trafolarda kullanılan kademe değiştirme yöntemlerini ve kademe değiştirme işleminin nasıl yapıldığını yazımızda bulabilirsiniz.

devam >>
Enerji Hatlarında Kullanılan Kuranportör (PLC) Sistemi Nedir?

Enerji Hatlarında Kullanılan Kuranportör (PLC) Sistemi Nedir? Enerji iletim hatları, trafo merkezleri arasında veri iletişimini sağlamak amacıyla da kullanılabilmektedir. Kuranportör (PLC) sisteminin görevleri, avantajları ve birçok detayı yazımızda bulabilirsiniz.

devam >>
Kondansatör Banklarında En Sık Rastlanan 15 Arıza

Kondansatör Banklarında En Sık Rastlanan 15 Arıza Bu teknik makalemizde, kondansatör banklarındaki potansiyel yangın ve patlama tehlikelerine değinip bu banklarda arızaya neden olan en tipik 15 nedeni detaylarıyla inceleyeceğiz.

devam >>
Elektrik Direklerinin Çeşitleri ve Özellikleri

Elektrik Direklerinin Çeşitleri ve Özellikleri Enerji nakil hatlarında yapıldıkları malzeme, kullanıldıkları yer ve gerilim seviyesine göre direk tipleri değişiklik göstermektedir. Direk tiplerinin ayrıntılı incelemesini makalemizde bulabilirsiniz.

devam >>
PCB Tasarımında Yansıma Gürültüsü Nasıl Azaltılır?

PCB Tasarımında Yansıma Gürültüsü Nasıl Azaltılır? Bu yazımızda PCB(Baskılı Devre Kartı) tasarımı yaparken dikkat edilmesi gereken hususları, yansıma gürültüsünün ne olduğunu ve tasarım uygulamaları ile nasıl azaltılabileceğini anlatacağız.

devam >>
Elektrikli Araçlar Nasıl Şarj Edilir? | Batarya Şarj Yöntemleri

Elektrikli Araçlar Nasıl Şarj Edilir? | Batarya Şarj Yöntemleri Günümüze kadar, bataryaların elektrikli araçlarda kullanımına ve şarj sistemlerine yönelik farklı teknikler geliştirilmiştir. Yazımızda, elektrikli araçlarda kullanılan bataryaları ve modern batarya şarj yöntemlerini inceleyeceğiz.

devam >>
Elektrikli Araçlarda Kullanılan Motorlar ve Özellikleri

Elektrikli Araçlarda Kullanılan Motorlar ve Özellikleri Elektrikli araçlarda kullanılan batarya, güç yönetim sistemi kadar elektrik motorları da aracın menzili, performansı ve verimliliği hakkında önemli bir paya sahiptir. Yazımızda motor tiplerinin birbirlerine göre avantaj ve dezavantajlarını inceledik.

devam >>
Drone için Motor, ESC ve Batarya Seçimi Nasıl Yapılır?| ElektrikPort Akademi

Drone için Motor, ESC ve Batarya Seçimi Nasıl Yapılır?| ElektrikPort Akademi Önceki iki yazımızda dronlarda kullanılan uçuş kontrol kartlarının nasıl seçileceğini anlatmıştık. Bu yazımızda ise drone için motor, ESC ve batarya seçimi konularını tüm ayrıntılarıyla işleyeceğiz.

devam >>
Yarış Dronu Uçuş Kontrol Kartı Seçimi Nasıl Yapılır? | ElektrikPort Akademi

Yarış Dronu Uçuş Kontrol Kartı Seçimi Nasıl Yapılır? | ElektrikPort Akademi Bir önceki yazımızda hobi ve görüntü kaydetme amaçlı yapılan dronlarda kullanılan uçuş kontrol kartlarından bahsetmiştik. Bu yazımızda ise yarış ve akrobasi amaçlı yapılan dronlarda kullanılan uçuş kontrol kartlarının incelemesini yapacağız.

devam >>
Toplam 21 içerik bulundu. Görüntülenen 1 - 10
1 2 3