elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YAZARIN TÜM MAKALELERİ Melih Eren Genç

Esneyebilir Elektronikler Giyilebilir Teknolojinin Geleceği mi?

Esneyebilir Elektronikler Giyilebilir Teknolojinin Geleceği mi? Kullanım alanında büyük avantajlar sağlayan esnek PCB’leri hepimiz duymuşuzdur. Peki gerilebilen PCB’leri duydunuz mu? Yeni bir araştırma elektroniklerin tasarımda nasıl daha “uysal” davrandıklarını gösteriyor. Detaylar yazımızda.

devam >>
MIT İnsanlar ve Robotları Birleştirecek

MIT İnsanlar ve Robotları Birleştirecek Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT)’nde yeni kurulan bir araştırma merkezi engelliler için gelişmiş protezler üretiyor. Detaylar yazımızın devamında.

devam >>
Solar Boya Elektrik Enerjisi Üretiyor

Solar Boya Elektrik Enerjisi Üretiyor Teknoloji ilerledikçe güneş enerjisini kullanmanın farklı yolları da ortaya çıkıyor. Bu yolların en yenisi de solar boyalar kullanılarak elektrik enerjisi üretimi. Detaylar yazımızda.

devam >>
Yapay Zeka Politikacıların Telefonda Geçirdiği Süreyi İzliyor

Yapay Zeka Politikacıların Telefonda Geçirdiği Süreyi İzliyor Belçika’dan bir yazılım geliştirici insanların bir toplantı sırasında telefonlarına bakarak ne kadar zaman geçirdiklerini izleyen bir yazılım geliştirdi. Detaylar haberimizde.

devam >>
Dünyanın En Büyük Yüzen Güneş Çiftliği Geliyor

Dünyanın En Büyük Yüzen Güneş Çiftliği Geliyor Singapur’da inşa edilecek güneş paneli çiftliği, dünyanın en büyük yüzen güneş paneli çiftliği olacak. Bu çiftliğin 2.6 GWh enerji üreteceği belirtildi. Detaylar haberimizde.

devam >>
Yazılım Otomobillere Hükmediyor

Yazılım Otomobillere Hükmediyor Otomobil sektöründeki üretim kaybı süregelen yarı iletken kıtlığı nedeniyle devam ediyor. Peki bu ne anlama geliyor? Nasıl sonuçlar doğuruyor. Detaylar yazımızda.

devam >>
Yapısal Bataryalar Elektrikli Araçların Geleceği mi?

Yapısal Bataryalar Elektrikli Araçların Geleceği mi? Bu yıl ve geçtiğimiz yıl içerisinde elektrikli araçlarda büyük ilerlemeler kaydedildi. Bu ilerlemelerden bir kısmı da yapısal bataryalar üzerine. Peki yapısal bataryalar nedir, nasıl çalışıyorlar? Elektrikli araçların geleceği yapısal bataryalar diyebilir...

devam >>
Dalga Enerjisi için Su Altı Uçurtmaları Geliştirildi

Dalga Enerjisi için Su Altı Uçurtmaları Geliştirildi Yenilenebilir enerji kaynakları arasında ilgi çekici bir alternatif olan dalga enerjisini etkin bir şekilde kullanabilmek için çalışmalar sürüyor. Geçtiğimiz yıl SRI, dalga enerjisini kullanabilmek için umut vadeden bir tasarım öne sürdü. Detaylar yazımız...

devam >>
Kriptogrofide Hash Fonksiyonları | 2. Bölüm

Kriptogrofide Hash Fonksiyonları | 2. Bölüm Dijital güvenlikten sorumlu hash fonksiyonlarına yazımızın 1.bölümünde bir giriş yapmış ve özelliklerini incelemiştik. Bu bölümde ise daha somut bilgiler bulunuyor. Detaylar yazımızın devamında.

devam >>
Kriptogrofide Hash Fonksiyonları | 1. Bölüm

Kriptogrofide Hash Fonksiyonları | 1. Bölüm Günümüzde dünyanın büyük bir çoğunluğu internet kullanıyor ve neredeyse herkesin belli sitelerde ve cihazlarda bir hesabı ve üyeliği bulunuyor. İşte bu hesaplara koyduğumuz parolalar ve her türlü bilgiler, hash fonksiyonu sayesinde kaydediliyor. Detaylar ...

devam >>
Toplam 11 içerik bulundu. Görüntülenen 1 - 10
1 2