elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YAZARIN TÜM MAKALELERİ kenan altunbaş

Ev İçi Kullanıma Uygun Robot Tasarlandı

Ev İçi Kullanıma Uygun Robot Tasarlandı Berkeley Üniversitesi’nden araştırmacılar ev işlerinde kullanmaya uyumlu, düşük bütçeli ve yapay zekayla çalışan bir robot tasarladı. Detaylar haberimizde.

devam >>
2020 Olimpiyatlarında Robotlar İnsanlara Yardım Edecek

2020 Olimpiyatlarında Robotlar İnsanlara Yardım Edecek Asistan robotlar Tokyo’da gerçekleşecek olan 2020 Olimpiyat Oyunları’nda yer alacak. Asistan robotlar, Olimpiyat Oyunları'nda insanlara yardım edecek.

devam >>
Kuantum İletişim Artık Uzak Mesafelerde Kullanılacak!

Kuantum İletişim Artık Uzak Mesafelerde Kullanılacak! Foton tabanlı kuantum iletişimin uzun mesafelerde kullanılmasını mümkün kılacak yeni bir yol keşfedildi. Detaylar haberimizde.

devam >>
Kapasitör Banklarının Bakımı ve Denetimi

Kapasitör Banklarının Bakımı ve Denetimi Kapasitör bankları, normal şartlarda çok az bakıma ihtiyaç duyarlar. Ancak dikkat edilmediği zaman tehlikeli durumlarla karşılaşabiliriz. Bu yazımızda kapasitör banklarında dikkat edilmesi gereken noktalara değineceğiz.

devam >>
Nikola Tesla’nın Hayata Geçirilememiş 6 İcadı

Nikola Tesla’nın Hayata Geçirilememiş 6 İcadı Nikola Tesla, 300’e yakın patenti ve icatlarıyla zamanının çok ötesinde bir dâhiydi. Tesla’nın ölümünden onca yıl geçmesine rağmen gerçekleştirilememiş olan fikirlerine gelin daha yakından bakalım.

devam >>
Sualtı Robotları Nesli Tükenmekte Olan Resifleri Kurtaracak

Sualtı Robotları Nesli Tükenmekte Olan Resifleri Kurtaracak Avustralyalı bilim insanlarının geliştirdiği sualtı robotu nesli tükenmekte olan resiflere nasıl yardımcı oluyor? Cevabı haberimizde.

devam >>
Güneş Panellerinde Yeni Bir Çağ

Güneş Panellerinde Yeni Bir Çağ Oxford PV’nin geliştirdiği perovskit filmlerle oluşturulacak güneş panelleriyle enerji verimliliğinde yeni bir döneme geçilmesi hedefleniyor. Detaylar haberimizde.

devam >>
Yeni Otobüsler Havayı Temizleyecek!

Yeni Otobüsler Havayı Temizleyecek! İngiltere’de kullanılmaya başlanan yeni otobüsler; klasik otobüsler gibi havayı kirletmiyor aksine temizliyor. Detaylar haberimizde.

devam >>
Uydularla Dünyanın Her Yerinden İnternet Erişimi Sağlanabilecek

Uydularla Dünyanın Her Yerinden İnternet Erişimi Sağlanabilecek Bulunduğumuz herhangi bir yerden örneğin bir dağın tepesinden veya bir çölün ortasından bile internete erişebilmek harika olmaz mıydı? Detaylar haberimizde.

devam >>
Yeni Tasarım Enerji Depolama Kuleleri

Yeni Tasarım Enerji Depolama Kuleleri Yenilenebilir enerjinin önemi konusunda artan farkındalıkla birlikte akıllara yeni sorular gelmekte . Bu sorulardan biri de “Elimizdeki kaynakları nasıl kullanabiliriz?” Sorunun cevabı yazımızda.

devam >>
Toplam 10 içerik bulundu. Görüntülenen 1 - 10
1