elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YAZARIN TÜM MAKALELERİ kenan altunbaş

Türkiye Güneş Enerjisi Sektöründe Yurt Dışına Açılıyor

Türkiye Güneş Enerjisi Sektöründe Yurt Dışına Açılıyor Naturel Enerji ve KURTEKS Tekstil, İtalya’da 50 MW güce sahip olacak bir güneş enerji santralini hayata geçirecek. Detaylar yazımızda.

devam >>
Elektrik Motorları ve Sürdürülebilirlik

Elektrik Motorları ve Sürdürülebilirlik Giderek artan enerji tasarrufu bilinci, elektrik motorları için verim beklentilerini arttırıyor. Bu beklentileri karşılamak için neler yapılıyor? Senkron makinelerin geleceği ne olacak? Cevaplar yazımızda.

devam >>
Dünyanın İlk Yenilenebilir Enerji İletim Hattı

Dünyanın İlk Yenilenebilir Enerji İletim Hattı Çin, dünyada türünün ilk örneği olan yalnızca yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen elektriği taşıyacak iletim hattının inşaatını tamamladı. Detaylar haberimizde.

devam >>
Enerji Depolama Sistemleri ve Ekonomik Geleceği

Enerji Depolama Sistemleri ve Ekonomik Geleceği Gelecekte enerji depolama teknolojilerinden hangileri daha avantajlı olacak? Başta lityum-iyon bataryalar, pompaj depolamalı hidroelektrik sistemler ve akış pilleri olmak üzere enerji depolama teknolojilerini ve geleceğini inceledik. Detaylar yazımızda.

devam >>
Seviyelendirilmiş Enerji Maliyeti Nedir?

Seviyelendirilmiş Enerji Maliyeti Nedir? Farklı elektrik santrali teknolojileri enerji birim fiyatı üzerinden karşılaştırılırken nasıl bir yöntem izleniyor? Bu yazımızda seviyelendirilmiş enerji maliyeti kavramını tüm ayrıntılarıyla açıkladık.

devam >>
Uydular ile Saatlik Hava Kirliliği Ölçümü Yapılabilecek

Uydular ile Saatlik Hava Kirliliği Ölçümü Yapılabilecek NASA, Avrupa Uzay Ajansı ve Güney Kore ortak çalışmayla atmosferdeki hava kirliliğini saatlik olarak görüntüleyebilecek bir projeyi hayata geçirecek. Detaylar haberimizde.

devam >>
Nükleer Bomba Testlerinin Günümüz Araştırmalarında Kullanımı

Nükleer Bomba Testlerinin Günümüz Araştırmalarında Kullanımı Soğuk savaş dönemi yapılan nükleer bomba testleri, bağışıklık sistemi araştırmalarından sanatsal eserlerin gerçekliğinin öğrenilmesi gibi konularda bizlere yardımcı oluyor. Detaylar yazımızda.

devam >>
Plastik Motorlar ile Daha Hafif Elektrikli Araçlar Üretilebilir

Plastik Motorlar ile Daha Hafif Elektrikli Araçlar Üretilebilir Fraunhofer Kimya Teknolojileri Enstitüsü ve Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü’nden araştırmacılar, plastik gövdeli motorlar kullanarak elektrikli araçları hafifletebilecek bir yöntem geliştirdiler. Detaylar haberimizde.

devam >>
Ev İçi Kullanıma Uygun Robot Tasarlandı

Ev İçi Kullanıma Uygun Robot Tasarlandı Berkeley Üniversitesi’nden araştırmacılar ev işlerinde kullanmaya uyumlu, düşük bütçeli ve yapay zekayla çalışan bir robot tasarladı. Detaylar haberimizde.

devam >>
2020 Olimpiyatlarında Robotlar İnsanlara Yardım Edecek

2020 Olimpiyatlarında Robotlar İnsanlara Yardım Edecek Asistan robotlar Tokyo’da gerçekleşecek olan 2020 Olimpiyat Oyunları’nda yer alacak. Asistan robotlar, Olimpiyat Oyunları'nda insanlara yardım edecek.

devam >>
Toplam 18 içerik bulundu. Görüntülenen 1 - 10
1 2