elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YAZARIN TÜM MAKALELERİ Ezgi Gücüyener

Veri Merkezleri için Daha Hızlı Fiber Bağlantılar Geliştirildi

Veri Merkezleri için Daha Hızlı Fiber Bağlantılar Geliştirildi Günümüzün veri merkezlerinde maksimum 100-200 gigabit düzeyinde veri taşınabilirken geliştirilen yeni bir fiber optik sistem bu hızı 800 gigabite çıkarmayı hedefliyor. Detayları haberimizde inceleyeceğiz.

devam >>
Blok Zinciri Nedir? (Blockchain)

Blok Zinciri Nedir? (Blockchain) Veri yapılarından, kripto para birimlerine kadar sıklıkla duyduğumuz blok zinciri teknolojisinin ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve gelecekte bu teknolojiden neler beklememiz gerektiğini yazımızda inceleyeceğiz.

devam >>
Havacılıkta Yeni Dönem: Uçan Taksiler

Havacılıkta Yeni Dönem: Uçan Taksiler Bizleri bitmek bilmeyen metropol trafiğinden kurtaracak, hızlı ve uçan bir taksinin hayali bile oldukça dikkat çekici geliyor. Fakat İngiltere'de geliştirilen yeni teknoloji elektrikli uçaklar bu durumu hayal olmaktan çıkarıyor. Detayları gelin yazımızda...

devam >>
Su  Altında Risk Analizi Yapabilen  Robotlar Geliştirildi

Su Altında Risk Analizi Yapabilen Robotlar Geliştirildi Su altı derinliği ve gizemi ile bizi içine çeken büyülü bir dünyadır. Fakat su altında nasıl bir riskle karşılaşabileceğimizi bilemeyiz. Bu bağlamda geliştirilen otonom su altı araçları okyanusun bilinmeyen bir bölgesini keşfetmenin olası getirilerini ve ...

devam >>
Makine Öğrenimi Sahte Balı Teşhis Ediyor

Makine Öğrenimi Sahte Balı Teşhis Ediyor Bal binlerce yıldır hem gıda maddesi olarak hem de ilaç endüstrisinde insanlar tarafından kullanılmaktadır. Bununla birlikte çağımızda bal, dünyada sahteciliği en çok yapılan üçüncü gıda ürünü haline geldi. Bu yazıda, makine öğrenimi ile pekiştirilmiş mik...

devam >>
Parmak Uçlarında Hareketi Algılayan Sensör Geliştirildi

Parmak Uçlarında Hareketi Algılayan Sensör Geliştirildi İşaret parmağının ucuna yerleştirilerek esneme, işaret etme, nesneleri kavrama gibi farklı eylemler gerçekleştirilirken parmağın uyguladığı hareketi, parmağın gerginliğini ve uygulanan kuvveti algılayan sensörler geliştirildi. Detaylar yazımızda.

devam >>
Zararlı Yazılımlardan Nasıl Korunabiliriz?

Zararlı Yazılımlardan Nasıl Korunabiliriz? Siber korsanlar bilgisayarınızdaki verilere sızmak için pek çok farklı yöntem kullanır. Bu tehditlerden biride zararlı yazılımlardır. Siber dünyada neredeyse hepimizin karşılaşabileceği bazı zararlı yazılımları ve bu yazılımlardan nasıl korunabileceğimizi...

devam >>
Siber Saldırı Hedefi Olmanızın 5 Sebebi

Siber Saldırı Hedefi Olmanızın 5 Sebebi Siber saldırganların belirli kurbanları seçmelerinin temel sebepleri vardır.Bunlar şifreleme şeklinizden bilgisayarınızdaki yazılıma kadar değişebilir. Yazımızda bu temel sebepleri inceleyeceğiz.

devam >>
Entegre Kuantum Çipler Geliştirildi

Entegre Kuantum Çipler Geliştirildi Avustralyalı bir ekip iki temel kuantum tekniğini birleştirerek kuantum hesaplama için tüm modern bilgisayar çiplerinin temeli olan silikon bir platforma entegre etti. Ayrıntıları haberimizde inceleyeceğiz.

devam >>
Kendini Takip Edebilen Plastikler Geliştirildi

Kendini Takip Edebilen Plastikler Geliştirildi Washington Üniversitesindeki araştırmacılar 3D yazıcıları kullanarak pil ya da elektronik cihazlar olmadan nasıl kullanıldıklarını izleyip kaydedebilen yeni bir yardımcı teknoloji geliştirdi. Ayrıntıları haberimizde inceleyeceğiz.

devam >>
Toplam 12 içerik bulundu. Görüntülenen 1 - 10
1 2