elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YAZARIN TÜM MAKALELERİ Bedirhan ŞEN

Kanserli Hücreleri Yakalayan Cihaz Geliştirildi

Kanserli Hücreleri Yakalayan Cihaz Geliştirildi Dolaşım sistemini tarayıp kanımızda bulunan kanserli hücreleri yakalayabilen bir cihaz geliştirildi. Giyilebilir bir tasarıma sahip olan cihazın detayları haberimizde.

devam >>
Havaalanlarında Yeni Nesil Arama Yöntemi

Havaalanlarında Yeni Nesil Arama Yöntemi Havaalanı kontrol noktalarında geçişler çok daha kolay olabilir. Amerika’da başlatılan uygulama ile bilgisayarlı tomografi cihazları kontrol noktalarına yerleştirlecek ve geçişler oldukça zahmetsiz bir hale gelecek.

devam >>
Bebeklerin  Sağlık Takibini Kolaylaştıracak Kablosuz Sensörler Geliştirildi

Bebeklerin Sağlık Takibini Kolaylaştıracak Kablosuz Sensörler Geliştirildi Kablosuz deri üstü hassas sensörler, yenidoğan bebeklerin sağlık takibinde önemli gelişmeler sağlıyor. Detaylar haberimizde.

devam >>
Geri Dönüşümün Enerji Tasarrufuna Etkisi

Geri Dönüşümün Enerji Tasarrufuna Etkisi Geri dönüşüme katkıda bulunmanın çevreyi korumak, doğayı kirletmemek adına oldukça önemli sonuçları olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki geri dönüşümün enerji tasarrufu da sağladığını biliyor muyuz ? Detaylar yazımızda.

devam >>
Engellerden Kaçabilen Kargo Taşıma Aracı Geliştirildi

Engellerden Kaçabilen Kargo Taşıma Aracı Geliştirildi Son yılların popüler teknolojilerinden olan drone ve benzeri araçların her geçen gün farklı versiyonları tanıtılıyor. Bu tür araçların en büyük sorunları ise hala tam otonomluğun sağlanamamış olması. Yeni geliştirilen drone ise kargo taşımacılığı yaparken...

devam >>
Yüksek Sıcaklıklara Dayanabilen Bellek Geliştirildi!

Yüksek Sıcaklıklara Dayanabilen Bellek Geliştirildi! Yeni geliştirilen bellek cihazları oldukça yüksek sıcaklıklara dayanabiliyor. Özellikle uzay seyahatlerinin zorlu koşullarına dayanabilmesi için tasarlanan bu elektronik hafıza ekipmanları gelecek yıllarda oldukça önemli bir yere sahip olacak. NASA’nın şi...

devam >>
Yaraları İyileştirebilen 3D Yazıcı Geliştirildi

Yaraları İyileştirebilen 3D Yazıcı Geliştirildi Yaraları iyileştirmek üzere deri dokusu basabilen üç boyutlu yazıcı modeli geliştirildi. Detaylar haberimizde.

devam >>
Silah Endüstrisinde Yapay Zekanın Payı Artıyor

Silah Endüstrisinde Yapay Zekanın Payı Artıyor Son yıllarda hızla yükselen yapay zeka uygulamaları ülkelerin silah endüstrilerinde de yer almaya başladı. Detaylar haberimizde

devam >>
MR Taramada Yeni Yöntem Geliştirildi

MR Taramada Yeni Yöntem Geliştirildi MIT bilim insanları tarafından geliştirilen yeni tarama yöntemi ile beynin çok daha derin noktalarından oldukça net görüntüler elde edilebiliyor. Detaylar haberimizde.

devam >>
Elektrikli Araçların Sayısı Hızla Artıyor!

Elektrikli Araçların Sayısı Hızla Artıyor! Elektrikli araçların hızla yaygınlaştığı günümüzde, otomobiller sık sık kendinden söz ettirse de pastanın asıl payı çok daha farklı kategorilerde karşımıza çıkıyor. Detaylar haberimizde.

devam >>
Toplam 30 içerik bulundu. Görüntülenen 1 - 10
1 2 3