elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YAZARIN TÜM MAKALELERİ Bedirhan ŞEN

Vücut Isısından Organik Elektrik Üretilecek!

Vücut Isısından Organik Elektrik Üretilecek! Alternatif yollarla elektrik üretimi günümüzün popüler araştırma konularından. Bu yazımızda organik olarak nasıl elektrik üretileceğini inceleyeceğiz.

devam >>
Yeni Mıknatıs Türü Keşfedildi!

Yeni Mıknatıs Türü Keşfedildi! Teorik olarak çalışmaları sürdürülen yeni bir tür mıknatısın varlığı son yapılan deneylerle kanıtlandı. Detaylar yazımızda.

devam >>
Yüksek Verimli Hidrojen Katalizörü Geliştirildi

Yüksek Verimli Hidrojen Katalizörü Geliştirildi Geliştirilen yeni katalizör türü, yakıt hücrelerini atıklardan koruyor. Bu yeni katalizör ile bataryasız elektrikli araçlar hedefine bir adım daha yaklaşıldı. Detaylar haberimizde.

devam >>
Ağ Formunda  Robot Geliştirildi!

Ağ Formunda Robot Geliştirildi! Robotları hayal ettiğinizde muhtemelen aklınıza ilk olarak koşan,yürüyen büyük makineler geliyor. Bu yazımızda ise ağ formunda geliştirilen robotu inceleyeceğiz.

devam >>
Türk Mühendislerden Trafikte Kaza Önleyici Sistem

Türk Mühendislerden Trafikte Kaza Önleyici Sistem Türk mühendislerce geliştirilen haritalama sistemi ile kazalarda ölümlerin önüne geçilmesi planlanıyor. Detaylar haberimizde

devam >>
Robotlar Artık Alışveriş Çantalarımızı Taşıyacak!

Robotlar Artık Alışveriş Çantalarımızı Taşıyacak! Robot tasarımlarının işlevselliği gün geçtikçe artmakta .Bu haberimizde alışveriş çantalarımızı taşıyacak olan robotları inceleceğiz.

devam >>
Yapay Zekayla  Çalışan  Robotik Köpek  Geliştirildi!

Yapay Zekayla Çalışan Robotik Köpek Geliştirildi! Yapay zeka ve simulasyon teknolojileri ile üstün becerilerle donatılan robot ANYmal hakkındaki detaylar haberimizde.

devam >>
Otomatik Kararan Camlar Nasıl Çalışır?

Otomatik Kararan Camlar Nasıl Çalışır? Camlar ve mercekler günlük hayatımızda sıklıkla kullanılmakta. Bu yazımızda otomatik olarak kararan cam ve merceklerin nasıl çalıştığını inceleyeceğiz.

devam >>
Yeni Madde Formu Süperiletkenlere Rakip Olacak!

Yeni Madde Formu Süperiletkenlere Rakip Olacak! Geleceğin teknolojisinde başrol oyuncularından biri olması beklenen süper iletken malzemelere rakip olabilecek düzeyde bir madde formu keşfedildi. Detaylar yazımızda.

devam >>
Dünyanın İlk Rulo Haline Getirilebilir OLED Televizyonu Geliştirildi!

Dünyanın İlk Rulo Haline Getirilebilir OLED Televizyonu Geliştirildi! Yıllardır çalışmaları devam eden esnek ekran teknolojisinde devrim niteliğindeki gelişme resmen duyuruldu. İlk kez LG firması tarafından ticari olarak kullanıcılara sunulacak olan televizyon tasarımı bu konuda birçok kuralı değiştireceğe benziyor. Detayla...

devam >>
Toplam 18 içerik bulundu. Görüntülenen 1 - 10
1 2