elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YAZARIN TÜM MAKALELERİ Bedirhan ŞEN

Yeni Nesil İşlemciler ile Sürücüsüz Araçlar Daha Güvenli  Hale Gelecek!

Yeni Nesil İşlemciler ile Sürücüsüz Araçlar Daha Güvenli Hale Gelecek! Otonom araçlarda veri işleme hızı gün geçtkçe artmakta. Yeni nesil çipler ise artan bu hıza paralel güvenirliliği de istenilen seviyelere getirmekte. Bu yazımızda çevre algılama ve bu algılama sonucu elde edilen verilerin işleme süreçlerini inceleyeceğiz....

devam >>
Nükleer Enerji Santrallerinde Elektrik Sistemlerinin  Düzeni

Nükleer Enerji Santrallerinde Elektrik Sistemlerinin Düzeni En önemli enerji kaynaklarından olan nükleer santrallerin tüm tesisat ve ekipmanlarının güvenlik açısından son derece özenli tasarlanması gerektiğini biliyoruz. Bu yazımızda Örnek bir santral üzerinden elektrik sistemlerini, işlevlerini anlatacağız.

devam >>
Elektrikli Deniz Uçakları Ulaşımda Alternatif Olacak

Elektrikli Deniz Uçakları Ulaşımda Alternatif Olacak Elektrikli deniz uçakları Kanada Havayolları’nın fosil yakıtlardan kurtulma reçetesi olabilir. İçten yanmalı motora sahip, suya iniş yapabilen uçakların elektrikli modele dönüştürülmesi projesi ile ulaşım alışkanlıkları değiştirilebilir.

devam >>
Kanserli Hücreleri Yakalayan Cihaz Geliştirildi

Kanserli Hücreleri Yakalayan Cihaz Geliştirildi Dolaşım sistemini tarayıp kanımızda bulunan kanserli hücreleri yakalayabilen bir cihaz geliştirildi. Giyilebilir bir tasarıma sahip olan cihazın detayları haberimizde.

devam >>
Havaalanlarında Yeni Nesil Arama Yöntemi

Havaalanlarında Yeni Nesil Arama Yöntemi Havaalanı kontrol noktalarında geçişler çok daha kolay olabilir. Amerika’da başlatılan uygulama ile bilgisayarlı tomografi cihazları kontrol noktalarına yerleştirlecek ve geçişler oldukça zahmetsiz bir hale gelecek.

devam >>
Bebeklerin  Sağlık Takibini Kolaylaştıracak Kablosuz Sensörler Geliştirildi

Bebeklerin Sağlık Takibini Kolaylaştıracak Kablosuz Sensörler Geliştirildi Kablosuz deri üstü hassas sensörler, yenidoğan bebeklerin sağlık takibinde önemli gelişmeler sağlıyor. Detaylar haberimizde.

devam >>
Geri Dönüşümün Enerji Tasarrufuna Etkisi

Geri Dönüşümün Enerji Tasarrufuna Etkisi Geri dönüşüme katkıda bulunmanın çevreyi korumak, doğayı kirletmemek adına oldukça önemli sonuçları olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki geri dönüşümün enerji tasarrufu da sağladığını biliyor muyuz ? Detaylar yazımızda.

devam >>
Engellerden Kaçabilen Kargo Taşıma Aracı Geliştirildi

Engellerden Kaçabilen Kargo Taşıma Aracı Geliştirildi Son yılların popüler teknolojilerinden olan drone ve benzeri araçların her geçen gün farklı versiyonları tanıtılıyor. Bu tür araçların en büyük sorunları ise hala tam otonomluğun sağlanamamış olması. Yeni geliştirilen drone ise kargo taşımacılığı yaparken...

devam >>
Yüksek Sıcaklıklara Dayanabilen Bellek Geliştirildi!

Yüksek Sıcaklıklara Dayanabilen Bellek Geliştirildi! Yeni geliştirilen bellek cihazları oldukça yüksek sıcaklıklara dayanabiliyor. Özellikle uzay seyahatlerinin zorlu koşullarına dayanabilmesi için tasarlanan bu elektronik hafıza ekipmanları gelecek yıllarda oldukça önemli bir yere sahip olacak. NASA’nın şi...

devam >>
Yaraları İyileştirebilen 3D Yazıcı Geliştirildi

Yaraları İyileştirebilen 3D Yazıcı Geliştirildi Yaraları iyileştirmek üzere deri dokusu basabilen üç boyutlu yazıcı modeli geliştirildi. Detaylar haberimizde.

devam >>
Toplam 33 içerik bulundu. Görüntülenen 1 - 10
1 2 3 4