elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YAZARIN TÜM MAKALELERİ Atahan ZENGİN

Alçak Gerilim Devre Kesiciler için Test ve Kontrol Standartları | 1. Bölüm

Alçak Gerilim Devre Kesiciler için Test ve Kontrol Standartları | 1. Bölüm Elektriksel sistemlerde cihazların düzgün çalışması hem sistemlerimiz için hem de can güvenliğimiz için önemlidir. Güvenliğin sağlanabilmesi için alçak gerilim devre kesicilerde dielektrik testi, izolasyon direncinin kontrolü gibi uygulamalar gerçekleştir...

devam >>
Alzheimerı Önleyecek Cihaz: NeuroAD

Alzheimerı Önleyecek Cihaz: NeuroAD Alzheimer, geçmişten günümüze milyonlarca insanın hayatını etkileyen bir hastalık. NeuroAD isimli cihaz sayesinde Alzheimer’ı hafifletebilir miyiz? Detaylar haberimizde.

devam >>
İnsanlığın Geleceğindeki 6 Büyük Tehdit

İnsanlığın Geleceğindeki 6 Büyük Tehdit Bilim ilerledikçe yaşam kalitemiz artıyor. Fakat bilimin hala tam bir çözüm bulamadığı ve milyonlarca insanı öldürmeye devam eden sorunlarla karşı karşıyayız.

devam >>
Robotlar Artık Eğitime İhtiyaç Duymayacak!

Robotlar Artık Eğitime İhtiyaç Duymayacak! Canlıların yürümeye başlaması veya uçmaya başlaması haftalarını, bizim bacaklarımızı kullanabilmemiz ise aylarımızı alır. Peki bir robot, kolunu kullanmayı kendi başına öğrenebilmek için ne kadar zaman harcar? Detaylar haberimizde.

devam >>
Kargonuzu Artık Bir Drone Getirecek!

Kargonuzu Artık Bir Drone Getirecek! Artık kargonuz uçarak gelecek. Hem de kelimenin tam anlamıyla. Bu yazımızda Droneların hayatımızdaki yeni yerlerine bir göz atalım.

devam >>
Evinizi Siber Saldırılardan Koruyun

Evinizi Siber Saldırılardan Koruyun Evlerimiz gittikçe daha akıllı oluyor. Saldırganlarsa ortada bir akıl olunca bunu nasıl kullanabileceklerine odaklanıyorlar. Bu saldırılara maruz kalmadan gelin önlemimizi alalım.

devam >>
Uydular Dünyayı Felaketlerden Koruyacak

Uydular Dünyayı Felaketlerden Koruyacak Gezegenimiz belli etmese de çok hassastır. Belirli aralıklardaki basınç, sıcaklık ve gaz dengesi bizi hayatta tutar. Bu denge bizim için yıllar boyunca korundu. Şimdilerde ormanların yok edilmesi, iklim değişiklikleri gibi sorunlarla karşı karşıyayız. Art...

devam >>
Yaygın Kullanılan Transformatör Bağlantı Şemaları

Yaygın Kullanılan Transformatör Bağlantı Şemaları Üretici ve tüketici arasındaki iletim hattı bir veya daha fazla devre içerebilir ve gerilim seviyeleri değişiklikler gösterebilir . Bu yazımızda en yaygın karşılaşılan transformatör bağlantı şemalarına değineceğiz.

devam >>
Görünmezliğe Ulaşmak Mümkün mü?

Görünmezliğe Ulaşmak Mümkün mü? Görünmezlik, yüzyıllarca masallara , düşlere konu olmuş esrarengiz bir istektir. Peki bunu gerçekleştirmek mümkün mü? Detaylar haberimizde.

devam >>
Toplam 9 içerik bulundu. Görüntülenen 1 - 9
1