elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YAZARIN TÜM MAKALELERİ Atahan ZENGİN

Piroliz Nedir? Nasıl Gerçekleşir?

Piroliz Nedir? Nasıl Gerçekleşir? Günümüzde ambalajlı yiyeceklerin tüketimi, sanayi ve evsel çamur atıkları ve geri dönüştürülmesi çok zor olan plastik atıklar giderek artıyor. Piroliz yöntemiyle halk dilinde çöp olarak tabir ettiğimiz, çevreye, ekonomiye ve en önemlisi toplum sağlığına t...

devam >>
Deri Etkisi Nedir? İletkenleri Tam Performansta Kullanıyor Muyuz?

Deri Etkisi Nedir? İletkenleri Tam Performansta Kullanıyor Muyuz? Alternatif akım, transformatörler yardımıyla kolayca yükseltilip alçaltılabildiği için iletim hatlarımızın vazgeçilmezi. Ne yazık ki alternatif akımın frekansı enerji kayıplarını da beraberinde getiriyor. Frekans neden kayıpların artmasına sebep oluyor? A...

devam >>
2019'da Yenilenebilir Enerjide En Büyük Paya Sahip 4 Şirket

2019'da Yenilenebilir Enerjide En Büyük Paya Sahip 4 Şirket Yenilenemeyen enerji kaynaklarıyla enerji üretmek genellikle doğadan kredi çekip harcamak gibidir. Günü kurtarırız fakat uzun vadede doğaya borçlu kalırız. Gelin bu yazımızda doğa dostu 4 büyük şirketi inceleyelim.

devam >>
Robotlar Takım Ruhu Kazanacak

Robotlar Takım Ruhu Kazanacak “Bir araya gelmek bir başlangıçtır, beraberliği sürdürmek bir ilerlemedir, beraber çalışmak ise başarıdır.” Bu yazımızda Henry Ford’un başarı olarak tabir ettiği sözünün, robotlar tarafından uygulanan tam karşılığını göreceğiz.

devam >>
Soğuk Gecede Elektrik Enerjisi Üreten Cihaz

Soğuk Gecede Elektrik Enerjisi Üreten Cihaz Enerji tüketimimiz arttıkça alternatif enerji kaynaklarına olan ihtiyacımız da giderek artıyor. Geceleri hava karanlıkken, rüzgar esmiyorken, üstelik yakıt da harcamadan elektrik enerjisi üretebilme fikri ise kulağa hoş geliyordur. Geçmişte sadece bir düş...

devam >>
Alçak Gerilim Devre Kesiciler için Test ve Kontrol Standartları | 1. Bölüm

Alçak Gerilim Devre Kesiciler için Test ve Kontrol Standartları | 1. Bölüm Elektriksel sistemlerde cihazların düzgün çalışması hem sistemlerimiz için hem de can güvenliğimiz için önemlidir. Güvenliğin sağlanabilmesi için alçak gerilim devre kesicilerde dielektrik testi, izolasyon direncinin kontrolü gibi uygulamalar gerçekleştir...

devam >>
Alzheimerı Önleyecek Cihaz: NeuroAD

Alzheimerı Önleyecek Cihaz: NeuroAD Alzheimer, geçmişten günümüze milyonlarca insanın hayatını etkileyen bir hastalık. NeuroAD isimli cihaz sayesinde Alzheimer’ı hafifletebilir miyiz? Detaylar haberimizde.

devam >>
İnsanlığın Geleceğindeki 6 Büyük Tehdit

İnsanlığın Geleceğindeki 6 Büyük Tehdit Bilim ilerledikçe yaşam kalitemiz artıyor. Fakat bilimin hala tam bir çözüm bulamadığı ve milyonlarca insanı öldürmeye devam eden sorunlarla karşı karşıyayız.

devam >>
Robotlar Artık Eğitime İhtiyaç Duymayacak!

Robotlar Artık Eğitime İhtiyaç Duymayacak! Canlıların yürümeye başlaması veya uçmaya başlaması haftalarını, bizim bacaklarımızı kullanabilmemiz ise aylarımızı alır. Peki bir robot, kolunu kullanmayı kendi başına öğrenebilmek için ne kadar zaman harcar? Detaylar haberimizde.

devam >>
Kargonuzu Artık Bir Drone Getirecek!

Kargonuzu Artık Bir Drone Getirecek! Artık kargonuz uçarak gelecek. Hem de kelimenin tam anlamıyla. Bu yazımızda Droneların hayatımızdaki yeni yerlerine bir göz atalım.

devam >>
Toplam 14 içerik bulundu. Görüntülenen 1 - 10
1 2