elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YAZARIN TÜM MAKALELERİ Ali Can ÇABUKER

Dalga Havuzları Nasıl Çalışır?

Dalga Havuzları Nasıl Çalışır? Günümüzde dalga havuzları sporcu antremanları, interaktif eğlenceler gibi birçok alanda kullanılmakta. Peki dalga havuzları nasıl çalışır? Detaylar yazımızda.

devam >>
Elektrik Motorlarında Aşırı Akım Rölesi Nasıl Seçilir?

Elektrik Motorlarında Aşırı Akım Rölesi Nasıl Seçilir? Elektrik motorları gerek günlük yaşamımızda, gerekse de endüstride oldukça fazla kullanılmaktadır. Peki elektrik motorlarının aşırı rölesi nasıl belirlenir. Ayrıntılar yazımızda.

devam >>
İlk Dijital Yan Aynalı Otomobil Geliştirildi!

İlk Dijital Yan Aynalı Otomobil Geliştirildi! Hızla artan nüfüs ve buna paralel şekilde artış gösteren araç sayısı trafikte her geçen gün yaşadığımız problemleri artırmakta. Bu yazımızda özellikle gece yolculuklarında şerit değiştirme ve park etme problemlerine çözüm olması için geliştirilen dijital ...

devam >>
Ultrason Bantları ile Tansiyon Ölçümü Yapılıyor

Ultrason Bantları ile Tansiyon Ölçümü Yapılıyor Tansiyon, insan yaşamı için hayati öneme sahiptir. Bu nedenle de doğru bir şekilde ölçülmelidir. Bu yazımızda yeni çıkan ultrason bantları ile bu ölçümün nasıl gerçekleştirildiğini inceleyeceğiz.

devam >>
Dünyanın İlk Dijital  Motor Valf Sistemi Kuruldu!

Dünyanın İlk Dijital Motor Valf Sistemi Kuruldu! Küresel ısınma dünyamızı her geçen gün daha da fazla etkilemekte. Bu nedenle verimlilik bilim çevrelerinde ön plana çıkmakta. Bu yazımızda dünyanın ilk dijital motor valf sistemini bu yönüyle inceleyeceğiz.

devam >>
Dijital Şalt Sahası Nedir?

Dijital Şalt Sahası Nedir? Dijital Şalt sahası, elektrik tesislerinde akıllı elektronik cihazlar arasında yapılan haberleşmeyle saha sisteminin yönetilmesinin genel tanımıdır. Bu yazımızda bu yönetimin nasıl gerçekleştiğini inceleyecegiz.

devam >>
Koruma Rölelerinin Gelişimi | 2. Bölüm

Koruma Rölelerinin Gelişimi | 2. Bölüm Geçmişten günümüzde koruma rölelerini incelediğimiz yazı serimizin ikinci bölümünde koruma röleleri için ciddi bir öneme sahip ölçüm trafoları, ölçüm cihazlarının yapılandırılması ve seçici koruma durumlarını inceledik.

devam >>
Koruma Rölelerinin Gelişimi | 1. Bölüm

Koruma Rölelerinin Gelişimi | 1. Bölüm İlk devre kesiciler geliştirildiğinde mühendisler, koruma alanında kısa devre arızası oluştuğunda otomatik olarak devreyi kesmenin yollarını aramaya başladılar. İki bölümden oluşacak şekilde planladığımız bu yazı dizimizde, elektrik mühendisliğinin önemli...

devam >>
F35 Uçuş Testleri Tamamlandı!

F35 Uçuş Testleri Tamamlandı! F16’lardan sonra ortaya çıkan ve Türkiye’nin de üretim projesinin içerisinde yer aldığı yeni savaş uçağı F35 için testler gerçekleştirildi. F35 uçuş testleri başarılı bir şekilde yapıldı.

devam >>
Optoelektronik Çipler için Yeni Tasarım!

Optoelektronik Çipler için Yeni Tasarım! Geleceğin bilgisayarlarının temel yapı taşını oluşturacak optoelektronik çipler artık daha hızlı ve daha verimli bir tasarıma sahip. Yeni optoelektronik çipler, Ayar Labs tarafından geliştirildi.

devam >>
Toplam 49 içerik bulundu. Görüntülenen 1 - 10
1 2 3 4 5