elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YAZARIN TÜM MAKALELERİ Ali Can ÇABUKER

Yıldırımdan Korunmak için Neler Yapılır?

Yıldırımdan Korunmak için Neler Yapılır? Dünyamız hava olaylarının sıkça yaşandığı bir gezegen. Yıldırımlar sürekli olarak meydana gelmekte. Meydana gelen yıldırımlarda bazı durumlarda can güvenliğimizi tehdit edebilmektedir. Bu yazımızda 5 etkili korunma önlemini inceleyeceğiz.

devam >>
Trafo Merkezinin Otomasyon Gereksinimleri Nelerdir?

Trafo Merkezinin Otomasyon Gereksinimleri Nelerdir? Bilindiği üzere trafo merkezleri, otomasyon sistemleri tarafından kontrol edilmektedir. Bu yazımızda trafo merkezlerindeki otomasyon sistemlerinin gereksinimlerinin belirlenmesindeki aşamaları inceleyeceğiz.

devam >>
Negatif Bileşen Akımı Nedir? Jeneratörün Çalışmasını Nasıl Etkiler?

Negatif Bileşen Akımı Nedir? Jeneratörün Çalışmasını Nasıl Etkiler? Jeneratörler ve motorlar dengeli üç fazlı yükler ile düzgün bir çalışma gerçekleştirebilirler. Ancak bazı durumlarda bu tür ekipmanlar dengesiz akımlara maruz kalabilmektedir. Bu yazımızda negatif bileşen(dizi) akımı nedir, jeneratör ve motorların çalı...

devam >>
Dalga Havuzları Nasıl Çalışır?

Dalga Havuzları Nasıl Çalışır? Günümüzde dalga havuzları sporcu antremanları, interaktif eğlenceler gibi birçok alanda kullanılmakta. Peki dalga havuzları nasıl çalışır? Detaylar yazımızda.

devam >>
Elektrik Motorlarında Aşırı Akım Rölesi Nasıl Seçilir?

Elektrik Motorlarında Aşırı Akım Rölesi Nasıl Seçilir? Elektrik motorları gerek günlük yaşamımızda, gerekse de endüstride oldukça fazla kullanılmaktadır. Peki elektrik motorlarının aşırı rölesi nasıl belirlenir. Ayrıntılar yazımızda.

devam >>
İlk Dijital Yan Aynalı Otomobil Geliştirildi!

İlk Dijital Yan Aynalı Otomobil Geliştirildi! Hızla artan nüfüs ve buna paralel şekilde artış gösteren araç sayısı trafikte her geçen gün yaşadığımız problemleri artırmakta. Bu yazımızda özellikle gece yolculuklarında şerit değiştirme ve park etme problemlerine çözüm olması için geliştirilen dijital ...

devam >>
Ultrason Bantları ile Tansiyon Ölçümü Yapılıyor

Ultrason Bantları ile Tansiyon Ölçümü Yapılıyor Tansiyon, insan yaşamı için hayati öneme sahiptir. Bu nedenle de doğru bir şekilde ölçülmelidir. Bu yazımızda yeni çıkan ultrason bantları ile bu ölçümün nasıl gerçekleştirildiğini inceleyeceğiz.

devam >>
Dünyanın İlk Dijital  Motor Valf Sistemi Kuruldu!

Dünyanın İlk Dijital Motor Valf Sistemi Kuruldu! Küresel ısınma dünyamızı her geçen gün daha da fazla etkilemekte. Bu nedenle verimlilik bilim çevrelerinde ön plana çıkmakta. Bu yazımızda dünyanın ilk dijital motor valf sistemini bu yönüyle inceleyeceğiz.

devam >>
Dijital Şalt Sahası Nedir?

Dijital Şalt Sahası Nedir? Dijital Şalt Sahası, elektrik tesislerinde akıllı elektronik cihazlar arasında yapılan haberleşmeyle saha sisteminin yönetilmesinin genel tanımıdır. Bu yazımızda bu yönetimin nasıl gerçekleştiğini inceledik.

devam >>
Koruma Rölelerinin Gelişimi | 2. Bölüm

Koruma Rölelerinin Gelişimi | 2. Bölüm Geçmişten günümüzde koruma rölelerini incelediğimiz yazı serimizin ikinci bölümünde koruma röleleri için ciddi bir öneme sahip ölçüm trafoları, ölçüm cihazlarının yapılandırılması ve seçici koruma durumlarını inceledik.

devam >>
Toplam 52 içerik bulundu. Görüntülenen 1 - 10
1 2 3 4 5