elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YTÜ IEEE Yıldızlı Projeler Yarışması Finalistleri Belli Oldu!

Yıldızlı Projeler Yarışması’na bu sene, tüm Türkiye çapında 47 farklı üniversiteden 127 proje başvurdu. Değerlendirme Kurulu’nun yaptığı değerlendirmeler sonucunda 15 proje finale çıkmaya hak kazandı.A- A+
19.05.2013 tarihli yazı 11911 kez okunmuştur.

Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü’nün “Fikrini Geleceğe Taşı!” sloganıyla 4 yıldır düzenlediği ve bu yılda Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoloji Tranfer Ofisi işbirliği ile düzenlediği Yıldızlı Projeler Yarışması finalistleri belli oldu.
 

Yıldızlı Projeler Yarışması’na bu sene, tüm Türkiye çapında 47 farklı üniversiteden 127 proje başvurdu. Değerlendirme Kurulu’nun yaptığı değerlendirmeler sonucunda 15 proje finale çıkmaya hak kazandı.


Proje ekipleri Haziran ayında yapılacak olan finale hazırlanacak. Projeler, finalde düzenlenecek olan proje sergisinde sergilenecek, kazanan projelerin seçimini Bilim Kurulu ve Sanayi Kurulu birlikte yapacak. Üniversitelerin gözde akademisyenlerinden oluşan Bilim Kurulu ve başarılı sanayicilerden oluşan Sanayi Kurulu sayesinde üniversite - sanayi işbirliği için somut bir adım atılmış olacak.


Final günü; sanayinin sorunlarını ve ihtiyaçlarını kavramış, üniversite olanaklarını etkin kullanmış, yenilikçiliği ve yaratıcılığı tüm proje süreci boyunca içselleştirmiş olan en başarılı üç proje ödüllendirilecek ve ilk 10 projeye Mansiyon Ödülleri verilecektir. Dereceye giren projelere YTÜ Teknopark’tan çeşitli destekler sağlanacaktır. Birinciye 20.000 TL, ikinciye 15.000 TL ve üçüncüye 10.000 TL para ödülü verilecektir.


İşte heyecanla beklenen finalistler:

 

► Zigbee ile Akıllı Tarımsal Sulama Sistemi
► Uzaktan Kontrollü Güvenlik Sistemi
► Bir Alt Uzuv Rehabilitasyon Robotunun Kas Aktivasyonu Tabanlı Kontrolü
► Ayak Kokusu Giderici, Bakteriyel ve Fungal Enfeksiyonları Önleyici Çorap
► Kinect Destekli Türk İşaret Dili Eğitim Sistemi
► Acil Durum Anında GSM Modül Kullanarak Kaza Yerinin Koordinatlarının Cep Telefonuna Yollanması
► Tekno.la Kısaltma Servisi

► Yüksek Performanslı Servo Uygulamalar için Motor Sürücüsü Tasarımı ve Uygulaması
► Tarlam Cebimde & Mahsulüm Güvende & Rahatım Yerinde
► Güneş Işınımının İç Mekanların Aydınlık Düzeyi İle İlişkisi
► Güneş Enerjisiyle Çalışan Vantilatörlü Şemsiye
► Grafen Nano Malzeme Katkılı Yüksek Performanslı Lityum İyon Batarya
► CNC Dik İşleme Tezgâhlarında Esnek Bir Güç İletim Yöntemi ile Spindle Mekanizmasını Hareketli Tezgâh Yapısının Dışında Konumlandıran Yeni Bir Tasarım
► Yeni Nesil Araç Paylaşım Sistemi
► HAIS (Heart Attack Intervention System)

 

Yarışma ile ilgili detaylı bilgiler ve son gelişmeler için elektrikport.com/proje adresini ve sosyal medyadaki sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.
 

► facebook.com/yildizliprojeleryarismasi

► twitter.com/ytuieeeypy
 


Aktif etkinlik bulunmamaktadır.