elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

ÜSİMP 2011 Ulusal Kongresi

Üniversite Sanayi İşbirliği Merkezleri Platformu Ege Üniversite'si ile işbirliği içinde.A- A+
03.03.2011 tarihli yazı 2734 kez okunmuştur.

Üniversite Sanayi İşbirliği Merkezleri Platformu (ÜSİMP) tarafından düzenlenen ve bu yıl 'Üniversite-Sanayi İşbirliğinde Beklentiler, Sorunlar, Ulusal Modeller' teması ile organize edilecek olan 4. Ulusal Kongre, üniversite sanayi işbirliğinin önemini geleneksel bir etkinlikle devam ettirme amacıyla gerçekleştirilmektedir.Ege Üniversitesi Bilim - Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (EBİLTEM) ile Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO)'nın işbirliği ile 2-3 Haziran 2011 tarihleri arasında 'Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenecek olan etkinlik, Türkiye'nin tüm üniversitelerinden akademisyenleri, sanayicileri/ iş adamları ve ülkemizin kalkınma alanında çalışan beyinlerini bir araya getirmeyi hedeflemektedir. Aşağıda sunulan temalarda paneller, sözlü ve poster bildiri sunumları ve açık oturumlar planlanmaktadır:

Bildiri Oturumları

Üniversite-Sanayi İşbirliğinde Modern Yaklaşımlar


Uluslararası Modeller


Sanayide İnovasyon

Kısa sunumlar (Sözlü ve Poster sunumlar)

Açık Oturumlar

Üniversite ve Sanayi Birbirinden Öğreniyor - İşbirliği'nden Beklentiler


Üniversite-Sanayi Köprülerindeki Engeller - İşbirliği'nde Sorunlar


Üniversite-Sanayi Arası Kurumsal Köprüler - Daha Etkin bir İşbirliği için Ulusal Modeller

USİMP 2011'de üniversite-sanayi-kamu bakış açılarından 'Üniversite-Sanayi İşbirliğinde Beklentiler, Sorunlar, Ulusal Modeller' ana başlıkları katılımcılardan toplanan cevaplar ışığında açık oturumlarda tartışılacaktır. ÜSİMP 2011'in, katılımcıların da katkıları ile ülkemizde üniversite–sanayi-kamu işbirliğinin kurumsallaşması için somut öneriler getireceği görüşündeyiz.

Dinleyici olarak katılmayı veya bildiri sunmayı arzu eden ilgililerin 22 Nisan 2011 tarihine kadar kadar web sitesi üzerinden ulaşılacak 'Online Katılım Formu' ile başvurmaları rica olunur.


Aktif etkinlik bulunmamaktadır.