elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Schneider Electric, Sosyal ve Çevresel Girişimleriyle Sürdürülebilirlik Etkisi Programında Başarıyla İlerliyor

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric, üçüncü çeyrek dönem sürdürülebilirlik performansı sonuçlarını yayınladı.A- A+
24.11.2023 tarihli yazı 4831 kez okunmuştur.
Schneider Sürdürülebilirlik Etkisi (SSI) 2021-2025 programı, 11 küresel sürdürülebilirlik hedefi kapsamında şirket genelinde ilerlemeyi teşvik ediyor ve ölçümlüyor; yerel liderlikle yürütülen girişimler için bir rehber rolü görüyor. Bu çalışmalar, Schneider Electric'in 6 uzun vadeli Çevresel, Sosyal ve Yönetişim (ESG) taahhüdünü destekliyor. 2023 yılı üçüncü çeyrek dönemde, şirketin SSI puanı 5,76 olarak gerçekleşti ve 2023 yıl sonu hedefi olan ‘10 üzerinden 6 puana ulaşma’ yolunda önemli bir ilerleme sağlandı.Şirketin sürdürülebilirlik vizyonu doğrultusunda yürüttüğü yerel girişimler kapsamında, bu çeyrekte öne çıkan çalışmalar da raporda yer aldı. Buna göre; Schneider Electric, Kenya'da bir çocuk kliniğine kurulan güneş enerjisi çözümleri ile 20.000 kişinin temiz elektriğe erişimini sağladı ve yerel toplumun yaşam kalitesini artırdı. Meksika'da Enactus ile iş birliği içerisinde, 400'den fazla üniversite ve yüksekokuldan 60.000 öğrenci yerel topluluklarda sosyal etki yaratmak için eğitim girişimlerine katıldı. Sonuç olarak Schneider Electric, 2025 yılına kadar 1 milyon kişiye eğitim verme hedefinin yarısını aşmış oldu. Schneider Electric ve Gaia Enerji Etki Fonu II, Afrika'daki yenilenebilir enerji projelerini desteklemek için 40 milyon Euro topladı. Bu etki yatırımı ortaklığı, güçlü bir çevresel ve sosyal odağa sahip girişimleri ve girişimci projeleri finanse ediyor. Schneider Electric'in Barselona'nın bölgesel soğutma projesine yaptığı önemli katkı ise El Periódico de la Energía tarafından En İyi Enerji İnovasyonu Ödülü ile ödüllendirildi.

 
Ayrıca bu çeyrekte Schneider Electric, çeşitlilik ve kapsayıcılık politikaları için birçok prestijli küresel ödülün yanı sıra Chartered Institute of Procurement and Supply (CIPS / İngiliz Satın Alma ve Tedarik Enstitüsü) tarafından sürdürülebilir satın alma, üretimi karbondan arındırma ve çalışan gelişimi uygulamaları ile üç küresel ödülün sahibi oldu.Schneider Sürdürülebilirlik Etkisi programı kapsamında düzenli olarak raporladığı yerel ve küresel çalışmalarıyla Schneider Electric, bir yandan enerji güvenliği ve karbon emisyonlarının azaltmasında rol alırken bir yandan da toplumları gelecekteki enerji ihtiyaçlarını sağlama ve enerjiye erişim açığını kapatmak üzere çalışmaya devam ediyor.

Kaynak: