elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Savunma Sanayi, Geleceğini YTÜ Belirliyor

Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Teknolojileri Kulübü'ünün bu sene 3.sünü düzenlediği Savunma Sanayi Günleri (SSG) etkinliği, sektörün önde gelen isimlerini gençlerle buluşturuyor.A- A+
25.02.2011 tarihli yazı 7379 kez okunmuştur.

Türkiye'de savunma sanayi ile ilgili olarak düzenlenen önemli etkinliklerden biri haline gelen YTÜ 3. Savunma Sanayi Günleri'nde katılımcılar; ulusal savunma sanayinde dışa bağımlılığın azaltılması, ihtiyaçların ülkemizin öz kaynaklarıyla karşılanabilmesi için yurt içi ürün geliştirme ve sistem entegrasyonu adına gerçekleştirilen projelerden ve yürütülen nitelikli Ar-Ge çalışmalarından bahsedecekler.

Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryumu'nda gerçekleştirilecek olan etkinlikte katıımcılar; sunumlara paralel olarak sergi salonunda, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde kullanılan ve kullanılacak ürünleri yakından görme şansını elde edebilecekler.1 Mart Salı günü başlayacak olan etkinlikte ilk gün; Savunma Sanayii Müsteşar Yardımcısı Sayın Dr. Faruk ÖZLÜ' nün panel başkanlığını yapacağı 'Özgün Sistemlerle Atağa Geçen Türk Savunma Sanayii' konulu panel, ikinci gün ise Sayın Dr. Anıl KAREL [STM]' in başkanlığında 'Elektronik Harp' konulu panel gerçekleştirilecektir.Etkinlik hakkında detaylı bilgiye www.ytussg.com adresinden ulaşabilirsiniz.Katılım için mutlaka kayıt yaptırınız. Etkinlik ücretsiz ve sertifikalıdır.

Aktif etkinlik bulunmamaktadır.