elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Ortak Girişim Platformu - OGP

Girişimcilik,Teknoloji ve Kariyer Odaklı Topluluklar Ortak Girişim Platformu (OGP) ile Bir Araya Geliyor. Başvuru, üyelik, destekler ve işbirlikleri için detaylar haberimizde.A- A+
01.01.2012 tarihli yazı 5443 kez okunmuştur.


Girişimcilik,Teknoloji ve Kariyer Odaklı Topluluklar Ortak Girişim Platformu(OGP) ile Bir Araya Geliyor.Ülkemizin genç ve aktif derneklerinden Anadolu Genç Girişimciler Derneği 2012 yönetim kurulu toplantısından sonra bu yıl başlatmayı hedeflediği 3 projeden birincisi olan OGP’nin detaylarını açıkladı. Önemli bir sosyal proje olarak tanıtılan OGP ile öğrenci kulüpleri güç birliği yaparak seslerini daha gür çıkarabilecek, yerellikten sıyrılıp ulusal bazda bir topluluğun parçası haline gelecek ve en önemlisi de her yıl yapacakları Girişimciler Buluşması ile ortak yol haritası belirleyebilecekler.Anadolu Genç Girişimciler Derneği ile kulüpler iş birliği sonucunda;İş birliği yapılan öğrenci kulüpleriyle:
 • ·         Birlikte ortak etkinlikler yapılması planlanmaktadır. ( AGGD olarak birçok etkinlik yapılmış olup ,2012 ve daha sonrası için planlanan ve büyük kitlelere hitap edecek projelerin taslaklarında  son aşamaya gelinmiştir.)


 • ·         Kısa zaman içerisinde yapılacak web sitesi ile kulüpler arasındaki iletişim sağlanmış olup, yapacakları etkinlikleri herkese duyurma ve diğer kulüplerden destek alması sağlanacaktır.


 • ·         Her yıl farklı üniversitelerin ev sahipliğinde Girişim Buluşması etkinliği yapılıp, ülkemizde belirlenen tüm kulüplerle ve üyeleriyle tanışma-fikir alışverişi yapma imkanı sunulacaktır.


 • ·         Anadolu Genç Girişimciler Derneği’nin etkinliklerini kendi şehirlerinde ve kendi ev sahipliklerinde yapma imkanı sağlanacaktır.


 • ·         Talep ettikleri seminer,panel  gibi etkinlikler için Anadolu Genç Girişimciler Derneği’nin desteğini alabilecekler ve derneğin temasta olduğu kişilerden destek istenecektir.


 • ·         Kulüpler büyük bir oluşumun bir parçası oldukları için çevrelerini genişletebilecek ve bazı konularda söz sahibi olabileceklerdir.


 • ·         Projenin ikinci safhasından üniversite –sanayi işbirliklerinde aktif görev alarak, üyelerinin üniversitede okurken iş dünyasıyla tanışmalarını sağlanabilecekler. Ortak Girişimcilik Platformunda Anadolu Genç  Girişimciler Derneği, öğrenci kulüpleriyle yaptığı iş birlikleriyle
 • ·         Türkiye’deki aktif tüm kulüplere ulaşarak, o şehirde aktif rol almayı ve herkese ulaşabilmeyi


 • ·         Yaptığı projelerle sosyal girişimcilik örneği olarak ülkesine faydalı gençler yetiştirmeyi


 • ·         Üniversite öğrencilerinin kariyerlerini üniversitede şekillendirmesini sağlamayı


 • ·         Üniversite-sanayi iş birlikleriyle gençler ve ülkesi için artı değer kazandırmayı hedeflemektedir.Konuyla ilgili olarak Anadolu Genç Girişimciler Derneği yaptığı açıklamada : Anadolu Genç Girişimciler Derneği olarak gerek üniversitelerle ,gerekse sanayi iş birlikleriyle sosyal girişimcilik anlayışı içinde projeler hedeflemekteyiz. Üniversite kulüp geçmişi olan üyelerden kurulu olan AGGD, üniversitelerin, üniversite gençliğinin ve öğrenci kulüplerinin neye ihtiyaç duyduğunu, onlar için nelerin daha faydalı olabileceğini ve hangi iş birliktelikleriyle daha aktif rol alacaklarını bildiğinden dolayı ve kuruluşundaki asıl amaçlarından biride bu ve benzeri girişimler olduğu için  sosyal projeler üretmektedir. Ayrıca kulüp geçmişi olan AGGD yönetim kurulu üyelerinin bugün aktif iş yaşamında olmasından dolayı üniversite-sanayi iş birliktelikleri içinde daha aktif rol alıp, arz-talep dengesini olumlu bir şekilde kurabilecek olması projeye ayrı bir değer katmaktadır. 2012 yılında üniversitelerin en aktif kulüplerinin yer almasını planladıkları OGP’nin sonraki yıllarda çok önemli yerlere geleceğini ve önemli kararların çıktığı önemli bir oluşum olacağını söyledi.Ortak Girişim Platformu’na www.agg.org.tr web sitesinden başvuru yapılabilir.BAŞVURU | DÖKÜMAN | TOPLULUK

   Aktif etkinlik bulunmamaktadır.