elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

İnönü'de Canlı Yayında Kalp Ameliyatı

İnönü Üniversitesi Turgut Özel Tıp Merkezinde yapılan kalp ameliyatı, İstanbul WoW Kongre Merkezindeki girişimsel Kardiyoloji kongresi katılımcılarına canlı yayında aktarıldı.A- A+
28.04.2010 tarihli yazı 4641 kez okunmuştur.

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Özdemir, Çin ve Azerbaycan'dan gelen kardiyologların da katılımı ile gerçekleştirilen ameliyat öncesinde yaptığı açıklamada, WoW Kongre Merkezinde 17. Ulusal Uygulamalı Girişimsel Kardiyoloji Kongresi ve Aritmi 2010 Toplantısı'nın yapıldığını belirtti.

Prof. Dr. Ramazan Özdemir, toplantıya bu yıl 1000'in üzerinde bir katılım olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

''Toplantıya katılanların 50'si kendi alanlarında dünyanın en iyi doktorları. Bu yıl 4 yerden canlı yayın yapacağız. Bunlardan biri Milano, 2'si İstanbul, bir tanesi de İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nden gerçekleştirilecek. İnönü Üniversitesini seçmemizdeki bir neden de Turgut Özal'ın 17. ölüm yıl dönümü olmasıydı. Uygulamalarda bir Türk hekim ve bir yabancı hekim görev alacak. Turgut Özal Tıp Merkezinde Çin ve Azerbaycan'dan gelen meslektaşlarımız görev yapıyor. Burada Türklerle yabancıların kabiliyetini karşılaştırmış olacağız. Bu toplantılar bilimsel içeriği yüksek toplantılar oluyor. Seçkin doktorların katılımıyla birlikte dört gün sürecek ve sürekli olarak canlı yayınlar yapılacak.''

Azerbaycan Bakü Kardiyoloji Derneği İnvazif Kardiyoloji Çalışma Gurubu Başkanı Prof. Dr. Cavit Hemişeyev ve Çin'den gelen kardiyolog Guosheng Fu ise Turgut Özal Tıp Merkezinden çok etkilendiklerini, modern ve güçlü teknik alt yapısı olan böylesine devasa bir merkezin Malatya'da olmasının büyük bir şans olduğunu söylediler.

Konuşmaların ardından Milano, İstanbul ve Malatya'dan sırayla kongreye bağlanan hekimler canlı yayında operasyon gerçekleştirdiler.


Aktif etkinlik bulunmamaktadır.