elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
IZTECH RoboLeague 2013  (IRL'13) Kulüp detay Yazdır

IZTECH RoboLeague 2013 (IRL'13)

A- A+
31.08.2013 tarihinden itibaren 5763 kez görüntülenmiştir.


Kulüp : İYTE IEEE
Başlangıç Tarihi : 26.10.2013
Bitiş Tarihi : 27.10.2013
IZTECH RoboLeague, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü IEEE tarafından 2012 yılından düzenlenen ve 600' ün üzerinde yarışmacının katıldığı, Türkiye'nin 4 bir tarafından her yaştan robot meraklılarının ilgi duyduğu bir robot yarışmasıdır.

Bu yıl 2.'si düzenlenecek olan yarışma 26-27 Ekim tarihleri arasında İYTE' de düzenlenecektir.
 
Bu etkinlik, robot teknolojilerinin sergilendiği, birbirleriyle mücadele etme atmosferi bulduğu ve aynı zamanda Türkiye'nin her kesiminden öğrencileri ve teknoloji sektörünü bir araya getiren bir organizasyon olması amacıyla planlanmıştır.

 


Etkinlik Sayfası ► IZTECH RoboLeague 2013 (IRL'13)
 
İzmir gibi bir Büyükşehir'de daha önce emsali görülmemiş olan bu etkinliği geri kalan diğer organizasyonlardan farklı kılan noktası ise yetenekli ve bilgili insanları birinci dereceden ortaya çıkarmak ve de sektörün ihtiyacı olan donanımlı işgücü ile tanışması hedefini gütmesidir. Bu hedefine ise robot yarışmalarına yeni bir soluk olacak şekilde TASARLA-YAP-YARIŞTIR konseptini getirerek ulaşmak istemektedir.

 

 
 
Birincisi klasikleşmiş robot yarışmalarını içeren kendi içinde alt kategorileri olan ve genelde ODTÜ Robot Günleri, İTÜRO, Uludağ Robot Günleri vb. etkinliklerin de kapsadığı bir yapıya sahiptir. İkinci kategoriye ise İYTE IEEE Öğrenci Kolu ilk defa 2012'de hayata geçirdiği TASARLA-YAP-YARIŞTIR konsepti egemen olamaktadır.