elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri
9. RLC Günleri | YTÜ IEEE Kulüp detay Yazdır

9. RLC Günleri | YTÜ IEEE

A- A+
09.02.2013 tarihinden itibaren 3969 kez görüntülenmiştir.


Kulüp : YTÜ IEEE Kulübü
Başlangıç Tarihi : 19.02.2013
Bitiş Tarihi : 21.02.2013
Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren YTÜ IEEE Öğrenci Kulübü tarafından düzenli olarak yedi senedir gerçekleştirilen “RLC GÜNLERİ”, kulübümüzün en köklü etkinliği olmakla birlikte sektörün de en çok bilinen öğrenci etkinliğidir.


RLC Günleri 2005 yılında ’’Elektronik Günleri’’ adı altında “Sadece Derse Girerek Mühendis Olunmaz” sloganı ile başlamış ve zamanla elektrik, elektronik, otomasyon sistemleri ve bilişim alanlarını da inceleyen geniş kapsamlı bir etkinlik haline gelmiştir. Geçtiğimiz sekiz yıl katılımcı kitlesiyle birlikte profesyonelleşen bir yapıya sahip olan RLC Günleri Türkiye’de öğrenci, firma ve akademisyen işbirliğine olanak sağlaması bakımından önemli bir yere sahiptir.
 
Bu yıl dokuzuncusu düzenlecek olan RLC Günleri, öğrencilerin elektrik-elektronik sektörü ile ilgili merak ettikleri sorulara cevap bulmalarına yardımcı olmanın ve üniversite-sanayi işbirliğine katkıda bulunmanın yanında öğrencileri sektörün dünü, bugünü ve yarını hakkında bilgilendirerek sektör için daha kaliteli ve bilinçli bireylerin yetişmesine de katkıda bulunmaktadır. Bu organizasyonun amaçlarından biri de öğrencilerin gelişen teknolojiye uyum sağlamalarını kolaylaştırmak ve mezun oldukları zaman çalışmayı düşündükleri firmalarla onları buluşturmaktır.

 
Her yıl bir önceki yılın üstüne bir şeyler katılan etkinlikte, dokuzuncu yılında oturumlarımızla paralel olarak gerçekleşecek konusunda uzmanlaşmış firmaların ve isimlerin vereceği teknik eğitimler de kattık. Eğitimlerin amacı; henüz sektöre girmemiş ama kendini teknik anlamda geliştirme isteğinde olan öğrenci arkadaşlarımıza yol göstermektir. Alacakları eğitim ve sertifikalarla kendilerini geliştirecek, mezun olduklarında sektöre donanımlı ve bilinçli bir şekilde gireceklerdir. 
 
Etkinlik bünyesinde gerçekleştirilen özel oturumlarla elektrik, elektronik, otomasyon, enerji vb. sektörler ile üniversitenin karşılıklı olarak birbirlerinden beklentilerinin tartışılacağı bir platform oluşturulmaktadır. Sektördeki önemli derneklerin katılımıyla gerçekleşen bu oturumlar öğrenciler ile alanında uzman yöneticilerin sektörün sorunlarını tartışmasına imkan tanıması bakımından önemlidir. ABB, AE ARMA, ELEKTROPANÇ ALSTOM, AMPER, ANEL GRUP, ARÇELİK, BORUSAN, EAE, FESTO, KEBAN MÜHENDİSLİK, MERCEDES-BENZ, OBO-BETTERMANN, PHOENIX CONTACT, SCHNEIDER ELECTRIC, SIEMENS, UNIDO ICHET,ULAŞIM A.Ş, VESTEL, VİKO gibi sektörün önemli firmalarının yanı sıra ENOSAD, ETMD, TESİD, YILKODER gibi dernekler de RLC Günleri‟ ne katılımcı ve sponsor olarak destek vermektedirler.
 
Bu kadar teknik konu ve içerikten sonra başka bir şey yapılmıyor mu diye sorabilirsiniz. Tabii ki yapılıyor. Bunca teknik konunun üzerine sosyal konuların konuşulacağı söyleşi havasında bir oturum da gerçekleştiriyor. Daha önceden Yiğit Özgür, Engin Günaydın, Hakan Yılmaz gibi popüler isimlerin konuk olduğu etkinliğimize bu sene de sürpriz isim ya da isimlerle sizleri karşılamayı planlanlanmakta.

 
Sekiz senelik geçmişinin verdiği deneyimden ve sektörde edindiği özel konumundan aldığı güçle bu sene de sekizincisi yapılacak olan RLC Günleri 19-20-21 Şubat tarihlerinde Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Konferans Salonu‘nda gerçekleştirilecektir. Etkinliğimizle ilgili gelişmeleri Facebook ve Twitter hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.
 

Eğer siz de Sadece Derse Girerek Mühendis Olunmaz diyenlerdenseniz Sektörün En Bilinen Öğrenci Etkiliğine davetlisiniz!!!


Eğitimlere başvurmak için lütfen tıklayınız.