elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Sigma Elektrik’ten 10 Milyon Dolarlık Fabrika Yatırımı

Alçak gerilim şalt ürünleri sektöründe Türkiye’nin köklü markası Sigma Elektrik, gelecek hedefleri doğrultusunda yatırımlarını sürdürüyor. Yeni ürün geliştirmeye ve ihracatta yeni ülkelere odaklanan Sigma, hedeflerinin temellerini, 2022 sonunda üretime geçmeyi planladığı yeni fabrikasıyla güçlendiriyor. Detaylar haberin devamında...A- A+
11.04.2022 tarihli yazı 4677 kez okunmuştur.
Yerli üretimi ile Türkiye ve dünya alçak gerilim sektörüne yön veren Sigma Elektrik, artan talebi karşılamak için yeni bir fabrika kuruyor. Şirket, 10 milyon dolarlık yatırım yaptığı ve 2022 yılının sonunda üretime geçmeyi planladığı yeni fabrikası ile kapasitesini 2,5 kat artıracak. 20 ana ürün grubunda bin 800’ü aşkın ürün gamı bulunan şirket, ürün çeşidinde de yüzde 10 artış hedeflerken fabrika ayrıca 200 kişiye de yeni istihdam olanağı sunacak. İstanbul Sancaktepe’de 15 bin metrekare kapalı alana sahip olacak fabrikada ayrıca mevcut üretim tekniklerinin yanı sıra otomasyonlu üretime de yatırım yapılacak.
 

Yeni Fabrikada 200 Kişi İstihdam Edilecek
Sigma Elektrik Genel Müdürü Murat Akgül

► İlginizi Çekebilir: Kaçak Akım Şalteri Nasıl Seçilir?

Fabrika yatırımın bir kısmını yabancı kaynaktan bir kısmını ise öz sermayelerinden karşıladıklarının altını çizen Sigma Elektrik Genel Müdürü Murat Akgül, “Fabrikada önceliğimiz ürün yelpazemizi genişletmek olacak. Yeni tesisimiz ile ürün gamımızı ilk aşamada yüzde 10 artırmaya odaklandık. Fabrikamızda yeni makine ve teçhizat ile yeni ürün grupları için kalıp yatırımlarımızı tamamladık. Mevcut üretim teknik ve teknolojilerimizde de otomasyonu artırmayı planlıyoruz. Ayrıca enerjideki yeşil dönüşümle birlikte bizde ürünlerimizde bu dönüşümü sağlamaya odaklanacağız. Yıl sonunda üretime başlamayı hedeflediğimiz fabrikamızda yaklaşık 200 kişi istihdam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Yeni fabrikamız dünyaya açılan kapımızı daha da büyütecek”

Akgül sözlerini şöyle tamamladı: “Sigma olarak bugün üretimimizin yüzde 40'ını 87 ülkeye ihraç ediyoruz. Her yıl yüzde 20 olan ihracattaki büyümeyle yüzde 40 olan ihracat oranımızı yüzde 50'ye çıkarmayı, ihracatta 100 ülkeye ulaşmayı hedefliyoruz. Üretimden insan kaynaklarına, yeni ürünlerden teknolojilere kadar birçok hedefimizin temeline konumlandırdığımız yeni fabrikamız ile ihracat atağımızı daha da güçlendireceğiz. Yeni fabrikamızla “Made in Türkiye” damgalı Sigma ürünlerimizi ve enerjimizi daha çok ülke ile buluşturacağız. Yeni fabrikamız dünyaya açılan kapımızı daha da büyütecek” dedi.
Sigma Elektrik Hakkında:

1993 yılında otomatik sigorta üretimi faaliyetleri ile sektöre giriş yapan Sigma Elektrik, 2009 yılından beri Ünlü Grup bünyesinde 250’yi aşkın uzman kadrosu ile üretim gerçekleştiriyor. Yerli üretim yapan Sigma, hem Türkiye’ye hem de dünya pazarlarına hizmet veriyor. Türkiye’nin yedi bölgesindeki yaygın satış organizasyonu ve çözüm ortaklarıyla Avrupa, Amerika, Orta Doğu, Afrika ve Asya bölgelerindeki 82 ülkede bulunan distribütörleri ile beraber Alçak Gerilim Şalt Ürünleri sektöründe; Devre Kesicileri, Otomatik Sigortalar, Akım Transformatörleri, Güç Kontaktörleri, Kaçak Akım Koruma Şalterleri, Sigortalı Yük Ayırıcıları ve NH Sigortalar başta olmak üzere çeşitli Alçak Gerilim Koruma, Kontrol ve Ölçü Cihazlarıyla hizmet veriyor. Başta TSE olmak üzere, ürünleriyle ilgili çeşitli kalite belgelerine sahip olup, uluslararası sertifikalardan ASTA’yı da alarak kalite belgelerini genişleten Sigma, bu belgelere ek olarak; tüm iş süreçlerini ISO9000 kalite güvencesi altında gerçekleştiriyor.

                   


Kaynak