elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Schneider Electric ve Elder, “İnovasyon Günleri:
Dijital Şebekeler” Etkinliğini Gerçekleştirdi

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric ve Elektrik Dağıtım Şirketleri Derneği (Elder), “İnovasyon Günleri: Dijital Şebekeler” etkinliğinde sektör temsilcilerini bir araya getirerek, elektrik dağıtım ve şebekelerinde sürdürülebilirlik ve dijitalleşmenin geleceği üzerine önemli bir platform oluşturdu. Etkinlik, 24 Nisan tarihinde, elektrik dağıtım şirketlerinin uzmanlarının ve yöneticilerinin katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirildi.A- A+
30.04.2024 tarihli yazı 821 kez okunmuştur.
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan ve elektrik şebekelerinin dijitalleşme sürecinin kaçınılmaz olduğunu vurgulayan Schneider Electric Türkiye, Orta Asya Bölge Başkanı İsmail Yamangil; “Elektrik şebekelerini yeşil enerji kaynağı olan elektrik enerjisine artan talep dolayısıyla sürdürülebilir bir geleceğin anahtarı olarak görüyoruz. Dijitalleşme ve inovasyon, şebekelerin güvenilirliğini, sürdürülebilirliğini ve güvenliğini artırmak için kritik bir öneme taşıyor. Ayrıca elektrik dağıtım şirketleri, süreçlerini ve teknoloji güçlerini artırırken, yeni bir endüstriyel ekosistem de geliştiriyorlar. Schneider Electric olarak, Türkiye’de bu dönüşümü desteklemekten gurur duyuyoruz ve Elektrik Dağıtım Firmaları ile olan güçlü iş birliğimizi sürdürerek, bu önemli yolculuğa liderlik etmeye devam edeceğiz” dedi.Elektrik enerjisinin toplumsal kalkınma ve refahın sürdürülmesinde hayati olmaya başladığının altını çizen Elder Genel Sekreteri Fakir Hüseyin Erdoğan konuşmasında şu sözlere yer verdi: "Elektrifikasyonun belirleyiciliğiyle dönüşüm sürecinin omurgasını oluşturan dağıtım şebekelerini işleten bizler, yeni teknolojileri benimseme konusunda öncü bir konumdayız. Akıllı şebeke dönüşümünü destekleyerek ülkemizin enerji altyapısının güçlendirilmesi için önem taşıyan Milli Akıllı Sayaç Sistemleri projesiyle dijitalleşmede yeni bir aşamaya geldik. Kullanımının yaygınlaşmasıyla şebeke planlaması ve işletilmesi süreçlerimizi yeniden şekillendirmemize olanak tanıyacak. Bu yenilikçi adım, enerji verimliliğinin ve tüketici farkındalığının sağlanmasıyla sürdürülebilirlik adına büyük katkılar sunacaktır.”

“İnovasyon Günleri: Dijital Şebekeler” etkinliğinde Schneider Electric liderleri, gelişmiş dağıtım yönetimi modellerinden akıllı şebekelere geniş bir yelpazede sektörel dönüşümü ele aldı. Alanında öncü çözümlerin sektör paydaşlarının değerlendirmesine sunulduğu etkinlikte ayrıca, elektrik şebekelerinin dijitalleşme sürecinde karşılaşılan zorluklar ve bu zorluklara yönelik çözüm yolları konuşuldu. Endüstri liderleri, şebekelerin daha güvenilir, sürdürülebilir ve güvenli hale getirilmesi için gerekli adımları masaya yatırdı.

 
Kaynak: