elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Kanserin Yeni Düşmanı Elektrik Alan |
Elektrik Alan İle Kanser Tedavisi

Günümüzün en önemli sağlık sorunlarından kanserle mücadelede sizlere yeni tedavi yöntemini " Elektrik Alanın " tümörlü hücrelerle olan savaşını anlatacağım.A- A+
14.10.2012 tarihli yazı 17833 kez okunmuştur.
Kanser herkesin hayatında artık yer almaktadır. Şahsen olmasa da, sevdiğimiz bir aile üyesi, meslektaş, yakın arkadaşlarımızdan birinin hayatını mahvediyordur.


Hayatımızda yer edinen kanserle mücadele için 3 temel silaha sahip oluğumuzu az çok biliyoruz
 
►Cerrahi Müdahale,
 
►Radyoterapi,
 
►Kemoterapi
 

Kanserle mücadelede bu üç silahtan birini seçmemiz gerekmekte ve sınırlarını, yan etkilerini bilmemiz  buna göre bir seçim yapmamız gerekmektedir.
 

Bu gün kanserle mücadelede 4. silahı anlatacağım. Evet alanımızla ne alakası var diyebilirsiniz. Ancak mücadelenin temelinde elektrik alan yatmaktadır. 
 

Bu yöntem İsrailli bir profösor Dr. Yoram Palti tarafından icat edildi. Ve kanserle savaşmak için düşük yoğunluklu elektrik alan teknolojisi kullandı.
 

Her şeyden önce elektrik alan nedir onu bilmek gereklidir .

 

İlk olarak elektrik alan elektrik akımı taşımaz. elektrik alanlan radyasyon taşımaz, X ışınları ve protonlar gibidir. Ve bozuk DNA yı bombardıman altına alır. Bir kuvvet oluşturan elektrik alan, kuvvet etkisiyle organlara elektrik yükü sağlar ve baskı yapar.
 


Elektrik alanı anlamanın en iyi yolu onu yerçekimine benzetmektir. Yerçekimi aslında kütleye göre farkılılık gösteren bir kuvvet alanıdır. Astronotların uzayda ki hareketlerini düşünelim. Onları hareket ettiren kuvvetler olmadığından yüzüyor gibi görünürler. Fakat astronotlar dünyanın çekim alanına girdilerinde yer çekiminin etkisi görülmeye başlar ve dönerler. Dünya' ya doğru çekilmeye başlarlar. 
 Kanser hücreleri de işte uzayda bulunan astronatlar gibidirler, hızlı ve kontrolsüz bir şekilde bölünürler. Bu bölünme esnasında çekirdek tam bölünemeden, sitoplazma bölünür ve hasta iki yeni hücre meydana gelir. İşte bu tam gelişemeyen ve bölünemeyen hücreler ardı ardına bölünme gerçekleştirir ve tümör dediğimiz kanserli yapı meydana gelir.


Aşağıda izleyeceğiniz videoda bunun nasıl gerçekleştiğini görebilirsiniz ....

 Elektrik Alan ise dünyanın çekim alanı gibidir, oluşturduğu kuvvetle hücrelerde iğ ipliklerinin yapısını bozup kutuplara çekilmesini engelliyor. Bölünme aşamasına geçen hücreyi başka bir değişle boğuyor ve bir arada tutuyor.


Aşağıdaki videomuzda bunun örneğini görebilirsiniz.


Tedavi Yönteminde tümörün bulunduğu bölgeye elektrotlar yerleştirilir ve cebinde veya çantasında ise bir elektrik alan üreten cihaz bulunur.
 

"Şimdi sizlere bu bu tedavi uygulanmış iki insanı paylaşacağız"İlk hastamız eski İsviçre' li Bisiklet Şampiyonu Robert Dill-Bundi.  Kendisine 5 yıl önce GBM ( Beyin Tümörü ) tanısı konmuş, normal tedaviler görmüş, ardından ameliyata girmiş ve kafasına yüksek dozda radyasyon enjekte edilmiş. Ameliyattan sonra birinci seviyeden kemoterapi görmüş ve bir yıl bu tedaviye devam etmiş.

Ancak Robert' in bu hastalığı kendisinden intikam alırcasına tekrar nüksetmiş ve doktorlar Robert' a 3 aylık ömrünün kaldığını söylemişler.

Daha sonra Robert ekiple tanıştı ve onların çalışmalarına katıldı. Uygulanan tedavi invaziv değil yani derinin altına uygulanmaz. Kullanılan elektrotlar tümörlü bölgeye teknisyenlerimiz yardımıyla yerleştirilir. Daha sonra hastamız kendisini bunu yapmayı öğrendiğinde teknisyenlerimizin yardımına ihtiyaç duymaz. Bu tedavi yorgunluk vermez, hastalar tüm günlük tüm faaliyetlerlini gerçekleştirebilir. Elektrik, elektronik hiç bir ekipmandan etkilenmez.
 

" Elektriğe alan ihtiyacı artık vücudumuzun derinliklerine kadar hissettiğimiz bir zamanda yaşıyoruz.


Bu çalışmalar gösteriyor ki kanser artık yenilemez bir düşman olmaktan çıkıyor ve kanserle savaşmanın artık daha etkili bir silahını gün yüzüne çıkarmış oluyoruz. 

Bilimin bu denli ilerlemesi ile daha sağlıklı nesillere yeni sağlıklı, umutlu hayatlar açmak bizim görevimiz olsun...
Cumali ÖZEL Cumali ÖZEL Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırAktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar