elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Danfoss’tan ILBANK’a eğitim

Danfoss, İLBANK’a denizden su arıtma prosesinde kullanılan yüksek basınçlı pompalar ve kontrollerini kapsayan bir eğitim verdi. Detaylar haberimizde...A- A+
07.05.2019 tarihli yazı 1554 kez okunmuştur.
Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss, İLBANK'a denizden su arıtma prosesinde kullanacağı yüksek basınçlı pompalar ve pompaların kontrolünü sağlayan FC 202 serisi sürücüler ile sürücü kullanımıyla enerji verimliliğinin altını çizdiği bir eğitim verdi.
 
 

► İlginizi Çekebilir: VLT HVAC Frekans Konvertörü

 
Danfoss tarafından deniz suyu ters osmoz uygulaması ile genel bilgilerin verildiği eğitime ILBANK’ın üst düzey yöneticileri katıldı. Türkiye’nin ilk kamuya yönelik desalinasyon sistemini 10 yıl önce kuran ILBANK’ın eğitime katılan yetkilileri, sürücü ve yüksek basınçlı pompalar eğitimi ile Danfoss APP yüksek basınç pompalarının verimliliği, deniz suyu uygulamaları için super duplex gövde malzemesi kullanılması gerekliliği yanı basınç değiştiricili enerji geri kazanım cihazının diğer enerji geri kazanım cihazlarına göre farkları ve verimlilik uygulamaları hakkında bilgi aldı.


Danfoss Hakkında:


Danfoss, yarının dünyasında daha az kaynakla daha fazlasını yapmaya olanak sağlayan teknolojiler geliştirmektedir. Altyapı, gıda arzı, enerji verimliliği ve çevre dostu çözümlere karşı giderek artan taleplere cevap veren Danfoss’un ürün ve hizmetleri soğutma, iklimlendirme, ısıtma, motor kontrolü ve hareketli makinelerde kullanılmaktadır. Danfoss, aynı zamanda yenilenebilir enerji ve buna ek olarak şehir ve kentsel toplumlarda bölgesel ısıtma alanlarında faaliyet göstermektedir. 1933 yılına dayanan yenilikçi teknolojisi, 100’ün üzerinde ülkede 27 bin çalışanı ve müşterileriyle Danfoss, günümüzde sektörünün önde gelen kuruluşlarından biridir. Şirket hisselerinin çoğunluğu hâlâ kurucu ailenin elinde bulunmaktadır.

Kaynak: