elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Viko, Aydınlık Bir Gelecek İçin ''Enerji Tasarrufu'' Dedi

Anahtar ve priz üretiminde Türkiye'nin lider markası VİKO'nun Enerji Tasarrufu Haftası kapsamında düzenlediği okullarda enerji tasarrufu çözümleri ile ilgili yarışma sonuçlandı.“DERS: Aydınlık Bir Gelecek, KONU: Enerji Tasarrufu” temalı yarışmanın birincisi Ahmet Keleşoğlu İlköğretim Okulu oldu.A- A+
01.01.2012 tarihli yazı 7094 kez okunmuştur.

Sosyal sorumluluk çalışmalarını ‘Sürdürülebilir ve Aydınlık Bir Gelecek’ misyonuyla sürdüren elektrik anahtar ve priz sektörünün lider kuruluşu VİKO Elektrik ve Elektronik A.Ş., her yıl Ocak ayının ikinci haftasında kutlanan Enerji Tasarrufu Haftası kapsamında yine örnek bir projeye imza etti.  Sancaktepe ilçesindeki ilköğretim okullarında enerji tasarrufu çözümleri ile ilgili olarak “DERS: Aydınlık Bir Gelecek, KONU: Enerji Tasarrufu” konulu bir yarışma düzenleyen VİKO, dereceye giren okulları Samandıra Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törenle ödüllendirdi. 21 okulun katıldığı, 5 okulun ise finale kaldığı yarışmada enerji tasarrufu, verimliliği, doğal kaynakların korunması ve geri dönüşüm konularında okullarda gerçekleşen bilinçlendirme çalışmaları ile ilgili projeler değerlendirildi.  


Programa Sancaktepe Kaymakamı Feyzullah Özcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Gürpınar, VİKO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cahit Durmaz, VİKO Genel Müdürü Nusret Kayhan Apaydın, eğitimciler ve yaklaşık 500 öğrenci katıldı.


Enerji verimliliği konusunda uzman VİKO yöneticileri ve Sürdürülebilirlik Uzmanı İdil Ander Dede’nin Enerji Tasarrufu konusunda bilgi dolu sunumları öğrenci ve eğitimcilerden büyük ilgi gördü. Jüri başkanlığını Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Osman Afacan’ın yaptığı yarışma jürisinde VİKO Pazarlama Direktörü Zeynep Akkaya, VİKO Yönetim Sistemleri Müdürü Mutlu Kutlu, VİKO Enerji Yöneticisi Fatih Yıldırım ve EVD Enerji Şirketi’nin Yöneticisi Ergin Kaya yer aldı. Değerlendirme sonucunda Ahmet Keleşoğlu İlköğretim Okulu birinci,  Özel Küçük Prens İlköğretim Okulu ikinci, Samandıra İlköğretim Okulu üçüncü oldu. Projeksiyon cihazı, lazer yazıcı ve fotoğraf makinasının hediye edildiği dereceye giren okulların elektrik anahtar ve prizleri de VİKO ürünleri ile yenilenecek. 

VİKO çocuklarda enerji tasarrufunun kalıcı olması ve davranışlara yansıması için ayrıca Sancaktepe İlçesi’ndeki ilköğretim okullarında elektrik anahtarlarının üzerine “Gereksizse Kapat, Geleceği Aydınlat!“ bilgilendirme mesajları koyarak, okullarda enerji tasarrufuna katkıda bulunmayı hedefliyor.


Törenin açılış konuşmasını yapan VİKO Genel Müdürü Nusret Kayhan Apaydın, “Artık enerji verimliliği, sürdürülebilir kalkınmanın ve rekabetçiliğin en önemli konusu haline geldi. Yaşlı dünyamız için beklemek ve “sonra nasıl olsa bir şeyler yaparız” rehavetine kapılma lüksümüz kalmadı. “HEPİMİZ SORUMLUYUZ” anlayışı ile aydınlık bir gelecek için üzerimize düşen görevleri yerine getirmeliyiz”  dedi.  


Apaydın’ın konuşmasının ardından Sancaktepe Kaymakamı Feyzullah ÖZCAN kurumsal sosyal sorumluluk projelerindeki örnek çalışmalarından dolayı VİKO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cahit Durmaz’ a plaket takdim etti. VİKO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cahit Durmaz da aydınlık, parlak ve hayat dolu bir geleceğin çocukların olması temennisi ile teşekkür konuşmasını tamamladı.