elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

TUŞBA Yenilenebilir Enerji Sempozyumu

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından 2011-2013 TRB2 Bölge Planında belirlenen amaç ve hedefler doğrultusunda TRB2 Bölgesi (Bitlis, Hakkari, Muş ve Van illeri)’nde yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını teşvik etmek ve özendirmek, ilgili konuda farkındalık yaratmak amacıyla 23-24 Kasım 2012 tarihlerinde Elite World Van Hotel’de “TUŞBA Yenilenebilir Enerji Sempozyumu”nun düzenlenmesi planlanmıştır.A- A+
02.11.2012 tarihli yazı 6511 kez okunmuştur.
Sempozyumda yenilenebilir enerji teknolojilerindeki gelişmeler ve maliyetler, yatırımlarda finans kaynakları, lisanslı ve lisansız elektrik üretiminde mevzuat, Türkiye ve özelde TRB2 Bölgesi’nin elektrik altyapısındaki mevcut durumu ve devam eden/planlanan yatırımlar, TRB2 Bölgesi’nin yenilenebilir enerji potansiyeli ve mevcut potansiyelin değerlendirilmesine yönelik geliştirilen stratejiler, yatırımlarda yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri vb. birçok konunun irdelenmesi amaçlanmıştır.

Sempozyuma ulusal düzeyde önemli kamu ve özel sektör kurum/kuruluşlarının üst düzey temsilcileri katılacaktır. Ayrıca eş zamanlı olarak yenilenebilir enerji teknolojileri sergisi düzenlenecektir.


SEMPOZYUM PROGRAMI


23 Kasım 2012;

►1.Oturum: Açılış Konuşmaları

►2.Oturum: Elektrik Üretiminde Mevzuat ve Finans Kaynakları

►3.Oturum: Elektrik Üretimi, İletimi ve Dağıtımı

►4.Oturum: Rüzgar ve Biyogaz Enerjisi
 

24 Kasım 2012;

►5. Oturum: Hidroelektrik Enerji

►6.Oturum: Güneş Enerjisi

►7.Oturum: Sonuç Bildirisi ve Kapanış Konuşmaları


SEMPOZYUM' A KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ 

Cumali ÖZEL Cumali ÖZEL Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder Yazdır