elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Schneider Electric, Araç Şarj Cihazları ve Yönetmelikler Etkinlikleri Düzenledi

Schneider Electric, elektrikli araç şarj istasyonlarının gelişimi için 6 şehirde etkinlikler düzenledi. Bu etkinlikler, Schneider Electric iş ortaklarından; Yuvam Elektrik (Malatya), Elzem Elektrik (Elazığ), AN-EL Elektroteknik (Gaziantep), Öztekin Enerji (Adana), Er Elektrik (Mersin), MFB Elektrik (Malatya) ve Ferkom Elektrik (Diyarbakır) iş birliğinde düzenlendi. Etkinliklerde şarj istasyonları alanındaki en son teknolojik yenilikler, fırsatlar ve yeni yönetmelikler konuşuldu.A- A+
01.01.2023 tarihli yazı 2673 kez okunmuştur.
Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric, 2011 yılından bu yana şarj istasyonları alanında gelişim için çalışıyor. EVlink ürün grubu çatısı altında 45 ülkede, 90 bini aşkın istasyonuyla elektrikli araçlar için güvenli, sürekli ve verimli bir enerji altyapısı sağlamaya odaklanıyor. Böylece küresel sektör liderleri arasında yer alan Schneider Electric, Türkiye’de de şarj istasyonları alanında gelişim için çalışıyor. Bu kapsamda şirket, iş ortaklarıyla birlikte Malatya, Elazığ, Gaziantep, Adana, Mersin ve Diyarbakır’da sektör temsilcilerini bir araya getiren ‘Araç Şarj Cihazları (EVC) ve Yönetmelikler’ etkinliklerini düzenledi. Yeni nesil çözümler, sektördeki fırsatlar ve yeni yönetmeliklerin konuşulduğu buluşmalara 1200 sektör temsilcisi katıldı.


 
Schneider Electric, mobilitenin geleceğini temsil eden elektrikli araçlar alanında şarj istasyonu çözümleri başta olmak üzere güçlü teknolojileri ve hizmetleriyle yer alıyor. Bu alanda gelişimi hızlandırmak üzere iş ortaklarıyla birlikte 6 şehirde etkinlikler düzenleyen Schneider Electric, 1200 sektör temsilcisiyle bir araya geldi.Etkinliklerde Schneider Electric uzmanları tarafından dünyada ve Türkiye’de hem dijital dönüşüm hem de e-mobilite kapsamında yaşanan gelişmeler paylaşıldı. Ayrıca şirketin şarj istasyonu çözümü olan EVlink, şalter ve devre kesici çözümleri GoPact ve ACB-CCB ürün aileleri, kablosuz enerji izleme çözümleri PowerTag ve HeatTag, güç elektroniği sistemlerinden yeni Altivar Soft Starter ATS480 ve sürücü ailesi etkinlikte öne çıkan yeni nesil teknolojiler oldu. Tüm bunlarla birlikte katılımcılar yeni yönetmelikler hakkında bilgi elde ederken, sektör temsilcileriyle bilgi ve deneyim paylaşımı fırsatlarından da yararlandılar.


 


Kaynak:

GÜNÜN FİRMASI