elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Pelsan Ekonomi Semineri-2013 Düzenlendi

Türkiye aydınlatma sektörünün öncülerinden olan ve birçok ilklere imza atan Pelsan Aydınlatma, artık gelenekselleşen ve 10 yıldır aralıksız düzenlenen Pelsan Ekonomi Semineri etkinliğinde 2013 yılının ekonomi ve sektör beklentileri masaya yatırıldı.A- A+
10.12.2012 tarihli yazı 8316 kez okunmuştur.
Türkiye’nin sayılı yerli üreticilerinden biri olan Pelsan Aydınlatma, Ekonomi Semineri’ni 10.kez,  1 Aralık 2012 tarihinde Maslak Sheraton Otel, İstanbul’da gerçekleştirdi. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen paydaşlarını, sektör temsilcileri, basın mensupları ve Pelsan çalışanlarıyla buluşturan Seminer, geniş katılımla tüm gün devam etti.

 


''HER GEÇEN GÜN İHRACAT HEDEFLERİMİZ ARTIYOR''


Seminerin açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Göğüş, Pelsan Aydınlatma’nın geçmişini, bu gününü ve gelecek planlarını değerlendirdi. Pelsan Aydınlatma’nın işin mutfağından geldiğinin altını çizen Göğüş, bugün gelinen noktada Pelsan Aydınlatma’nın, kurumsallaşma çizgisine girmiş ve ihracat hedeflerini her geçen gün arttıran bir yerli üretici olduğunu belirtti.


''62 ÜLKEYE İHRACAT YAPIYORUZ''


Seminer devamında söz alan satıştan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Göğüş’ün, 2012’de yükselen rakamları anlattığı sunumu büyük ilgi gördü.  İhracatta %30 büyüme gerçekleştirdiklerini dile getiren Göğüş, 2012 yılında 476 çalışan sayısına ulaştıklarını ve 62 ülkeye ihracat yaptıklarını belirtti.  Yeni fabrika, yeni ürünler, yeni proje departmanı ve pazarlama faaliyetlerinin yanı sıra gelişen Ar-Ge altyapısı ve elektronik ürün gelişimi konusunda yapılan yatırımlardan bahsetti.


''BÜYÜME YILIN SON ÇEYREĞİNDEN İTİBAREN HIZ KAZANACAK''


İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kerem Alkin’in katılımıyla 2002 yılından bu yana düzenlenen Pelsan Ekonomi Semineri’nin bu yılki ana konusu ‘2012 Yılının Ekonomik olarak değerlendirilmesi ve 2013’e Bakış’ idi. Prof. Alkin’in 2013’de Türkiye ve dünya ekonomisindeki muhtemel gelişmeleri yorumladığı seminerde tüm katılımcılar, dolar, avro ve lira paritelerinin yıl içerisindeki seyri, yılsonu enflasyon beklentisi, Türkiye Ekonomisi’nin büyüme performansı, Türkiye imalat sanayinin Çin, Amerika ve Euro bölgesi ile farklılıkları gibi konularda bilgi sahibi oldular. Büyümenin yılın son çeyreğinden itibaren hız kazanması öngörüldüğünü ve sepet kuru değişkenliğinin ciddi anlamda azaltıldığını vurgulayan Prof. Alkin, gelecek yıl için tahminlerde bulundu. Bu tahminler doğrultusunda katılımcılar arasında düzenlenen yarışmada Alkin’in tahminlerine en yakın değerleri tutturan 5 Pelsan bayisine Pelsan yöneticileri tarafından çeşitli hediyeler sunuldu.
Orçun ŞEN Orçun ŞEN Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder Yazdır