elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Legrand, İnform'u devraldı

Legrand, Türkiye UPS piyasasının önemli firmalarından İnform' un kontrolünü devraldı.A- A+
10.07.2010 tarihli yazı 4903 kez okunmuştur.

Hedef satın almalar stratejisine devam eden Legrand, bugün -Türk makamlarının onayına tabi olarak- Türkiye UPS1 ve güvenli elektrikli cihaz piyasasının bir numaralı aktörü İnform'u satın aldığını açıkladı.

Bu yeni hamlesiyle, Legrand kriz öncesi büyüme hızını tekrar yakalayan yükselen piyasalardaki yayılmasını hızlandırıyor. Bu piyasaların, marjları grup ortalamasıyla uyumlu olacak şekilde, 2010'daki konsolide satışların %30'luk kısmını oluşturması beklenmekte. İnform ile grup zaten Türkiye'de kablo cihazları, enerji dağıtımı ve kablo yönetimi alanlarında lider iken Legrand'ın Türkiye'deki mevcudiyeti daha da güçlenmekte. 2008'deki Estap satın almasından beri, Legrand aynı zamanda dijital altyapı kabin ve muhafazaları alanında da önemli bir noktada.Dahası, İnform satın alması, özellikle izlediği devamlı yenilikçilik ile elektrik kalitesinin ölçümü ve optimizasyonu alanlarında Fransa lideri olan Alpes Technologies'in ve az kayıplı transformatörler ve prefabrike tevzi çubuğu alanlarında İtalya'da uzman olan Zucchini'nin satın alınmalarıyla grup satış ortalamalarının son on yıldır çift haneli rakamlara ulaştığı enerji etkinliği alanında Legrand'ın gelişmesine ivme kazandırmasına imkan vermekte.

İnform, Legrand'ın ürün çeşitliliğini, piyasanın düşük-enerji uygulamalarından daha karmaşık, endüstriyel ve IT uygulamalarına uzanan UPS1, voltaj regülatörleri, redresör ve statik-iletim anahtarı ihtiyaçlarına cevap veren güvenli elektrikli cihazları arzı ile daha da genişletmekte. Bu geniş arz, önde gelen piyasaların büyük bölümünde kendi küresel mevcudiyetini oluşturmakta olan gruba, güvenilir ve güvenli elektrik ihtiyacının hızla artmakta olduğu gelişmiş ve gelişmekte olan piyasalardaki dijital altyapı ve enerji dağıtım sektörlerindeki yayılmasına ivme kazandırma imkanını verecektir.

İstanbul'da konuşlu olan İnform, 360 kişi istihdam etmekte ve sağladığı karın çift haneli rakamlarda olduğu 2009 yılı cirosu ise 70 milyon $'a yaklaşmaktadır. İnform cirosunun %40'ını 80 ülkeye yaptığı ihracattan sağlamaktadır. Güçlü bir AR-GE'ye sahip olan İnform teknoloji ödülleri ile taçlandırılan ürünleri ile dünya UPS sektöründe gittikçe güçlenen bir oyuncu konumunda.Legrand grubu, diğer iştirakleri Legrand Türkiye ve Estap ile zaten mevcut olduğu Türkiye'de, İnform ile birleşmesi sonucunda yaklaşık 1.000 kişiyi istihdam ediyor olacak.
GÜNÜN FİRMASI