elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Inform&Legrand Birleşmesi...

Dünyanın 165 ülkesinde yapılanmış olan Legrand Group, İnform AŞ.'yi de bünyesine katarak ''Kesintisiz Güç Kaynağı'' konusunda da iddialı konuma geldi.A- A+
27.08.2010 tarihli yazı 3436 kez okunmuştur.

Uzun zamandır sürdürülen Inform-Legrand görüşmeleri sonunda beklenen açıklama yapıldı ve İnform&Legrand birleşmesi, Rekabet Kurumu'nunda onayından geçerek, gerçekleşti.

Anahtar, priz, akıllı kontrol ve izleme sistemlerinden transformötore kadar akıllı ev, ofis,fabrika vb. ihtiyaç duyulan her türlü ürüne sahip olan ve komponent satışından projelendirmeye,anahtar teslimi elektrifikasyon ve otomasyona kadar çok çeşitli çözümlere sahip olan Legrand, İnform'la birleşmesi sonucunda kesintisiz güç kaynakları başta olmak üzere, tüm İnform ürünlerini de sunacak ve çözümlerinde kullanacak duruma gelmeyi amaçlıyor.

Dünya borsaları ile aynı anda İnform çalışanlarına yapılan açıklamayla duyurulan birleşmede İnform'un mevcut yapısını, mevcut yönetimini, satış ağını koruyup marka olarak gelişiminin sürdürülmesine devam edileceği bildirilirken, Legrand'ın 165 ülkede örgütlü yapısıyla, İnform'un Dünya pazarlarında daha fazla söz sahibi olacağı belirtildi.

Yapılan bilgilendirme toplantısında bir konuşma yapan Legrand Grup Başkan Yardımcısı Oliver Bazil, İnform'un sahip olduğu teknolojiler, çalışan kalitesi, Ar-Ge kabiliyeti, üretim kabiliyeti, iç ve dış pazarlardaki konumu ve yönetim şekli ile kendisini ispatlamış lider bir firma olduğunu vurguluyarak başta yöneticiler olmak üzere tüm çalışanlara teşekkür etti. Amaçlarının İnform'un bugüne kadar gelişmesini sağlayan çizgisinden sapmadan, Legrand olarak şirkete artılar eklemek olduğunu, bu nedenle yönetim dahil her şeyin bugüne kadarki şekliyle devam ettirileceğinin üzerinde duran O.Bazil, grup olarak bunun Türkiye'deki üçüncü yatırımları olduğunu, bu yatırımla grubun kesintisiz güç kaynağı konusunda üssünün İnform olacağını ve tüm gelişmeleri İnform üzerinden yapacaklarını belirtti.

O.Bazil'den sonra söz alan İnform Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Davut Yurttaş da birleşmenin tüm İnform camiasına ve ülkeye hayırlı olmasını dileyerek, çalışmalarına hiçbir değişiklik olmadan devam edeceklerini, birleşmenin yaratacağı sinerji ile İnform'un Türkiye liderliğinden dünyada ilk sıralara kısa sürede sıçrama yapacaklarını, bu gelişmelerden de hem İnform çalışanlarının hem de ülkemizin büyük yararlar sağlayacağını belirtti.Inform Hakkında1980 yılında kurulan İnform Elektronik, 27.500m2' lik kapalı alandaki fabrikasında, başta kesintisiz güç kaynakları (KGK) olmak üzere; voltaj regülatörleri (Statik-Servo), invertörler, frekans konvertörleri, 19' rack kabin ve aksesuarları, doğrultucu ve DC dağıtım çatıları, AG dağıtım panoları, powerbox, sayaç panosu, elektronik kart vb. güç elektroniği cihazlarının üretilmesi, geliştirilmesi, pazarlanması ve satış sonrası hizmetlerinin verilmesi konularında faaliyet göstermektedir. Firma, yenilenebilir enerji sistemleri konusunda da çalışmalar yürütmekte, anahtar teslim projelere de cevap verebilecek yapıdadır. Kuruluşundan bu yana ürün ve hizmet kalitesini artırmayı kendine hedef seçen İnform Elektronik San. ve Tic. A.Ş., bu kaliteyi ISO-9001: 2008, ISO 14001, CE, ROHS, GOST, Soncap, TSE ve TSEK belgelerine sahip.85 ülkeye ihracat yapan İnform, İnterpromedya Bilişim-500 araştırmalarında yıllardır sektör birincisi, ihracatta ilk 1000, sanayide ilk 1000 ve Fortune 500' de ilk 500 firma arasında bulunmaktadır.