elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Kablosuz Elektrik İletim Teknolojisinde Türk Bir Firma Wieltra

Tasarım ve teknoloji patenti kendine ait olan ve kablosuz elektrik iletimi için çözümler üreten Wieltra; bu alanda çalışmalarına devam ediyor.A- A+
08.04.2013 tarihli yazı 12952 kez okunmuştur.
" Bir kaç yıl içerisinde piyasaya çıkacak cep telefonu ya da dizüstü bilgisayar gibi elektronik cihazların büyük bölümünde kablosuz şarj ünitesi de yer alacak. Böylece bir kafede otururken ya da otobüste seyahat sırasında bu cihazlar kendi kendine şarj olacak.
 
Bugün bazı örnekleri bulunan kablosuz şarj cihazları, 'pazar savaşında' ön plana çıkmak isteyen firmalar tarafından geliştirilecek. Böylece, GSM sektörünün 'akıllı telefonlara yönelmesi gibi' elektronik cihazlarda da kablosuz şarj ünitesi, 'olmazsa olmaz' özellikler arasında yer alacak. "


 
Bu haberimizi 2010 yılında sizlerle paylaşmıştık ve kablosuz şarj teknolojisinin uzak olmadığını aktarmıştır. Geldiğimiz son noktada ise bu teknolojinin Türkiye' de üretildiğini bildirmek istiyoruz. 

Konya' da faaliyet gösteren ve kablosuz elektrik iletimi üzerine çözümler üreten Wieltra, bu alanda ses getirecek çalışmalara imza atmaya hazırlanıyor. Şuan için OEM ve son kullanıcı bazlı ürünleri bulunan firma ayrıca Nisan ayı yarışmamıza sponsor olmuştur.

Değişik marka ve modelde cep telefonu, Tablet bilgisayar ve taşınabilir cihazlar için kablosuz şarj üniteleri bulunmaktadır. 

Wi-CT01 Kablosuz Şarj Vericisi

Wi-RE04 Kablosuz Şarj Alıcısı


Firma Hakkında Detaylı Bilgiye ulaşmak için Sektör Rehberimize ulaşabilirsiniz.


Cumali ÖZEL Cumali ÖZEL Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder Yazdır