elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Vestas Yeni 3 MW Rüzgar Türbini Serisini Tanıttı

Rüzgar türbini üreticisi Vestas, 3 MW'lık yeni üç tip türbin geliştirdi. 3 MW serisinin yeni ürünlerini tanıtmak üzere, ICCI - Uluslararası Enerji Fuarı ve Konferansı`na katılan şirket tarafından yapılan açıklamada, düşük, orta ve yüksek hıza sahip rüzgar sahalarını kapsayacak şekilde genişletilerek daha iyi güç elde etmek için tasarlanan ve V112-3.0 MW teknolojisi baz alınarak geliştirilen V112-3.3 MW, V117-3.3 MW ve V126-3.3 MW rüzgar türbinlerini içeren 3 MW platformunu, Türkiye 'ye de tanıtmak üzere ICCI Uluslararası Enerji Fuarı ve Konferansı`nı tercih ettiği belirtildi.A- A+
04.05.2013 tarihli yazı 20109 kez okunmuştur.
Vestas 2012'nin dördüncü ve 2013'ün ilk çeyreğinde, 3 MW serisine ait olan rüzgar türbinlerini İskandinavya'ya pazarladı.
 
Verilen teknik bilgilere göre, 3.3 MW rüzgar türbinleri, V117-3.3 MW için genişletilmiş kanat ve V126-3.3 MW için yapısal hücre sistemli kanat ile V112-3.0 MW modelinin daha önce tecrübe edilmiş teknolojisine sahip. Geliştirilen bu türbinler ile, Türkiye’deki orta ve düşük rüzgar hızlı sahalarda daha kararlı bir verim artışı sağlanması hedefleniyor.

 


 
TÜRKİYE: Büyük Potansiyeli Ortaya Çıkaracağız...

Vestas Türkiye Genel Müdürü Olcayto Yiğit ICCI Fuar' ında şunlardan bahsetti:
 

"Ülkemiz müşterilerine ve ICCI katılımcılarına sunacağımız yeni ürünler, rüzgar yatırımlarında doğru zamanda doğru teknolojiyle  desteklemeye yönelik çabalarının sonuçlarıdır. Türkiye’nin rüzgar enerjisi konusunda büyük potansiyel mevcut ve biz gelişmesini destekliyoruz. Türkiye'nin sahip olduğu bu büyük potansiyelini ortaya çıkarmaya yönelik kararlılığımızı güçlendirmek için buradayız."Vestas 3 MW Rüzgar Türbini Teknik Özellikleri İçin Tıklayınız.

 
 
 

Kaynaklar:


 VESTAS
 Renewindians

Alper   Görkey Alper Görkey Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.