elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

6 Adımda Apple MacBook Air 2013
[Özel Dosya]

Yeni nesil bir MacBook Air'e sahiseniz, dördüncü jenerasyon Intel Core işlemciler size daha fazla şey yapabilmeniz için daha fazla zaman verir. Bütün bunlara ek olarakta 2013 MacBook'a özel, akıllı ve etkili özellikler eklenince, inanılmaz miktarda bir güç elinize geçer. Üstelik tüm bunlara rağmen, yok denecek kadar hafiftir. Bu yazımızda, Apple MacBook Air 2013 ürününü inceleyeceğiz.A- A+
22.08.2013 tarihli yazı 15888 kez okunmuştur.

1-MacBook Air 2013'ün En Çok Dikkate Çarpan Özelliği Kuşkusuz Pil Ömrü. Yaklaşık 12 Saat Giden Yüksek Pil Ömrü İle Neler Yapılabilir?

MacBook Air'de kompakt all-flash depolama sayesinde büyük bir pil için oldukça geniş bir yer bulunur.
► Enerji tasarruflu Intel-Core teknolojisiyle birlikte çalışan bu pil bazı etkileyici rakamlara sahiptir.


♦ 13 inç modeli bir şarjla 12 saate kadar pil ömrüne sahiptir.
♦ 
11 inç modeli bir şarjla 9 saate kadar pil ömrüne sahiptir.


Bu şekilde yazı dosyaları, sunumlar, e-posta ve daha fazlası için tüm gün boyunca çalışma imkanınız olabilmektedir.


► iTunes filmleri izlerseniz;

♦ 13 inç modelinde 10 saate kadar,
♦ 
11 inç modelinde ise 8 saate kadar oynatma süreniz olur.


► MacBook Air'i 3 saatten fazla uyku modunda tuttuğunuzda pil ömrünü 30 güne kadar koruyabilen bekleme moduna girer.

  

2-Dördüncü Nesil INTEL-CORE İşlemciler İle Neler Yapılabilir?
 

MacBook Air'de yeni nesil dördüncü nesil Intel Core i5 ve i7 işlemcileri kullanılır. Bu yüksek etkili teknoloji ile daha az enerji tüketirken yüksek performans sağlamaya devam edeceksiniz. Şu an istediğiniz her şeyi yapabilirken, hem de her zamankinden daha uzun süre devam edebilirsiniz. Ayrıca MacBook'ta bulunan yeni Intel HD Graphics 5000, % 40'a kadar daha hızlı grafikler sunar; böylece performansını özellikle oyunlarda ve grafiklerin yoğun olduğu diğer görevlerde fark edebilirsiniz.
 

► İlginizi Çekebilir: Apple’ın CEO’su Tim Cook İle Kahve İçmenin Bedeli Sizce Ne Kadar Olabilir?


 

3-İnterete Bağlanırken 3 Kat Daha Hızlı Wifi 802.11 ac
 

Yeni MacBook Air'de kullanılan yeni nesil 802.11ac Wi-Fi teknolojisile internet bağlantısında çok yüksek hızlar elde edilebiliniyor. 802.11ac baz istasyonuna bağlanıldığı zaman (yeni AirPort Extreme ve AirPort Time Capsule dahil), önceki nesil MacBook Air'den 3 kata kadar daha hızlı kablosuz performans elde edilir.  Wi-Fi menzili, hissedilir şekilde genişler. Bluetooth teknolojisiyle de MacBook Air'i hoparlör ve kulaklık gibi Bluetooth özellikli aygıtlara bağlayabilirsiniz. Hiçbir kablo olmaksızın tüm bağlantılarınızı sürdürebilirsiniz.

 
 

4-Daha Hızlı ve Daha Kaliteli Depolama | ALL-FLASH
 

MacBook Air'in bu kadar hızlı olmasının ana nedeni olan işlemcisinin yanında flash depolama teknolojisini içermesi de başka bir unsurdur. Bu özellik, MacBook Air'i, sıradan dizüstü bilgisayarlardan ayıran en önemli özelliklerdendir. Çok daha hafif ve kolay taşınabilir olmasının yanı sıra verilere daha hızlı erişmesini de sağlar. 512 GB'a kadar kapasite seçeneği olan bu dördüncü nesil flash depolama klasik 5400-rpm dizüstü bilgisayar sabit sürücüsünden 9 kata kadar daha hızlıdır. Önceki nesil MacBook Air'deki flash depolamadan yüzde 45'e kadar daha hızlıdır. Böylece MacBook Air, açılır açılmaz yol almaya hazırdır. Bekleme modunda bir ay kaldıktan sonra bile ekran anında hayata döner. Performanstaki bu büyük artış yeterli değilmiş gibi 11 inç modeli şimdi standart olarak iki kat fazla, yani 128 GB kapasiteyle gelir.

  

 

5-Thunderbolt ve USB 3 İle Olağanüstü Bağlantı Çözümleri


Oldukça yüksek hızlı Thunderbolt bağlantı noktasıyla MacBook Air'inizi, Apple Thunderbolt Display gibi en yeni aygıtlara ve ekranlara bağlayabilirsiniz. MacBook Air aynı zamanda iki USB 3 bağlantı noktasına da sahip olduğu için en yeni USB 3 aygıtlarını ve tüm USB 2 aygıtlarınızı da bağlayabilirsiniz. Yalnızca birkaç bağlantıyla MacBook Air ultra hafif bir taşınabilir bilgisayardan eksiksiz bir iş istasyonuna dönüşebilir.

 

♦ Soldan Görünüş♦ Sağdan Görünüş

 
6-Geceleri Klavyedeki Harfleri Bulma Sorununa Son!
 
MacBook Air inanılmaz derecede küçük olsa da, yazı yazma ihtiyacınızı sorunsuzca karşılayan mükemmel bir klavyeye sahiptir. Üstelik klavye arkadan aydınlatıldığı için karanlıkta bile kolayca yazabilirsiniz. Üstelik bunu sizin ayarlamanıza dahi gerek yoktur. Yerleşik ortam ışığı algılayıcı, aydınlatma koşullarındaki değişiklikleri algılayarak ekran ve klavye parlaklığını otomatik olarak ayarlar. Güneş alan bir kafe koltuğundan uykusuz geçen uzun bir yolculuktaki uçak koltuğuna kadar her zaman her ortamda kusursuz aydınlatma sağlar.

 

 

 

KAYNAK:

Apple-MacBook Air 2013

Alper   Görkey Alper Görkey Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.