elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Volkswagen'den Doğalgaz Motoru

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, ev kullanıcıları için doğalgazdan elektrik üreten motorlar üretiyor. Üretilen bu mini santraller evin ısınma ve elektrik ihtiyacını karşılayabilecek.A- A+
03.12.2010 tarihli yazı 5756 kez okunmuştur.

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, çevre dostu elektrik pazarlayan Lichtblick şirketiyle ortak elektrik üreten doğalgaz motorları imal etmeye başladı.

Evlerin altına kurulması planlanan mini doğalgaz santrallerinin hem evi ısıtacağı hem de sıcak su ve elektrik üreteceği açıklandı. Üretilmesi planlanan mini santraller yaklaşık %94 verimle, 2 atom santralinin yaptığı işi yapabilecek.Atom santralleri yüzde 30-40 verimle çalışıp çevreyi, yüzde 50'ye varan verim veren kömür santrallerinden daha az kirletiyor. ' Zuhause-Kraftwerke' (ev santrali) adı verilen sistemin yılda 10 bin adet üretilmesi ve ilk olarak Hamburg çevresinde uygulamaya geçmesi bekleniyor.

Önümüzdeki altı yıl boyunca toplam 100 bin santral satmayı planlayan Lichtblick yetkilileri, kamuoyunun santrallere yüksek ilgi gösterdiğini kaydetti.

Öte yandan Volksvvagen'ın otomobil üretimi dışındaki sahalara açılma stratejisinin bir parçası olan mini santral üretiminin Salzgitter motor fabrikasında 160 kişiye iş sağlayacağı belirtildi. Volkswagen'in, hali hazırda Touran ve Caddy modelleri için ürettiği motorları doğalgazla çalışıyor.


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.