elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Türkiye İnovasyon Haftası 6-7-8 Aralık’ta Düzenlenecek

İstanbul Kongre Merkezinde düzenlenecek Türkiye İnovasyon Haftası'nda, dünyada ve Türkiye'de fark yaratan uluslararası profesyoneller, sanayiciler, akademisyenler ve üniversite öğrencileri bir araya gelecek ve inovasyon odaklı konferans, sergi ve atölye çalışmaları gerçekleştirilecek.A- A+
02.12.2012 tarihli yazı 8736 kez okunmuştur.

Başbakan ve 3 bakanında katılacağı Türkiye İnovasyon Haftası'na ilişkin bilgilendirme toplantısında konuşan TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) Başkanı Mehmet Büyükekşi, 55 bin ihracatçının temsilcisi TİM olarak inovasyonun gücüne inandıklarını ve geleceği inovasyonun odağı ile kurguladıklarını söyledi.

KATILIM ÜCRETSİZDİR. 

HEDEF 500 MİLYAR $

Türkiye'nin ihracatını inovatif yaklaşıma getirerek ve katma değeri artırarak geliştireceklerine inandıklarını kaydeden Büyükekşi, "İnovasyonun tüm paydaşlarını Türkiye İnovasyon Haftası'nda bir araya getireceğiz. Çünkü Cumhuriyetin 100. kuruluş yıl dönümünde 500 milyar dolara ulaşabilmek için inovasyonun ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyoruz. O nedenle Türkiye'deki konuyla ilgili tüm paydaşlarının dikkatini inovasyona çekmek istiyoruz. Böylece 2023 vizyonumuza çok daha emin adımlarla ilerleme fırsatı bulacağız" diye konuştu.

2023 HEDEFLERİMİZ BÜYÜYOR

Büyükekşi, Türkiye'nin 2023'nun vizyonunun statik olmadığını ve hedeflerinin yüksek olduğunu ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Biz bu hedeflere ulaşabilmek için ihracatta liderlik gerektiğini biliyoruz. Biz ihracatçılar olarak yeni icatlar çıkarmamız, yenilikler yapmamız, eski köye yeni adetler getirmemiz gerektiğinin farkındayız. Genç nüfusumuzun özellikle üretken potansiyelini ortaya çıkarmak istiyoruz. İnovasyona daha fazla önem veren yeni bir anlayışı öne çıkarmak istiyoruz. Bu kültür ile iktisadi hedeflerimize çok daha kolay ulaşacağımıza inanıyoruz. Daha inovatif bir eğitim sistemi, daha inovatif öğrenci ve akademisyen, girişimci, sanayici, çalışan işte bizim idealimiz bunlar. Bu noktadan yola çıkarak ülkemizin duygusal denizini harekete geçirmek istiyoruz. Türkiye'nin iklimi ve coğrafyasında, elimizin uzandığı her noktada 26 ihracatçı sektörümüz ile el ele ARGE, proje pazarı ve tasarım yarışmaları düzenliyoruz. Akademi-Sanayi fitilini ateşleyerek katma değeri ihracatın merkezine alıyoruz. Türkiye'yi rekabetçilik liginde daha üst sıralara taşıyoruz."

BU YIL ORGANİSAZYON ÇOK DAHA GENİŞ

Büyükekşi, geçen yıl aralık ayında gerçekleştirdikleri Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de katıldığı İnovasyon Konferansı'nda bir çok önemli kişiyi ağırladıklarını hatırlatarak, bu yıl organizasyonu çok daha geniş ve kapsamlı hale getirdiklerini söyledi. İhracatçı birlikleri tarafından düzenlenen ARGE proje pazarı ve tasarım yarışmaları finalistlerini tasarım projelerini daha geniş bir platformda iş dünyası ile bir araya getirdiklerini anlatan Büyükekşi,
"İnovasyon bilincini üniversitelerde arttırmak amacıyla mühendislik ve tasarım bölümlerinin başarılı öğrencilerinin ulaşım ve konaklama TİM tarafından karşılanarak etkinliğe katılmalarını sağlayacak. İnovasyona dayalı ARGE tasarım ürünlerini burada sergileyeceğiz. İnovasyon ARGE, tasarım alanında dünyaca ünlü konuşmacıları etkinliğe katılacak" dedi.
 
Orçun ŞEN Orçun ŞEN Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.