elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Son Teknoloji Bebek Bezi

Bu haberi gördükten sonra yeniden bebek olsak nasıl olurdu diye düşüneceksiniz. Günümüz teknolojisinden bir yenilik daha. İhtiyacınız olan kullanım araçları sürekli akıllı hale dönüştürülüyor, akıllı telefon, akıllı tablet, akıllı saat derken şimdi de sıra akıllı bebek bezinde…A- A+
27.07.2013 tarihli yazı 12146 kez okunmuştur.

Son Teknoloji Bebek Bezi


Teknoloji fırsatlarının nasıl geliştiğine hayret etmemek elde değil. Çoğunuz küçüklüğünü sorduğunda üçgen bebek bezleriyle büyütüldüğünüzü söyleyeceklerdir yada kullan at bebek bezleriyle büyüdünüz. Yine şanslısınız çünkü daha eskiden tarlalarda iş peşinde olan anneler, bebeklerinin alt bakımlarını özel bir karışımdan oluşan toprağa sararak yapıyorlarmış. Şimdiyse akıllı bebek bezlerini konuşuyoruz...

Özellikle ilk kez anne olan deneyimsiz annelerin korkularını gidermeye yardımcı olacak bu yenilikle  minik yavruların sağlıkları daha erken ve dikkatli bir  kontrolle takip edilebilecek. Çünkü aileler çocuklarının sağlıklarını kontrol etme konusunda daha ayrıntıya önem veriyor.

Akıllı bebek bezlerinin temel mantığı; Bebeğin sağlık bilgilerinin QR kodları aracılığıyla herhangi bir cihaza iletilmesidir.


 Bu Bez Nasıl Çalışır? 


Bebek dışkısını bıraktığı zaman QR kodun etrafındaki test çubukları çeşitli hastalıklar açısından analiz yapmaya başlar ve işlemin sonunda  ayrıntılı bir rapor şeklinde sonuç raporu elde edilir. Bu raporlar da bulut teknolojisi sayesinde örneiğin bir akıllı telefonlara iletilebilir. Testin günde bir kez yapılması sağlık için yeterli görülüyor.

Peki bu analiz sonuçlarında hangi bilgileri kontrol edebiliriz?


► Uzun süreli su kayıpları
► Böbrek problemlerinin takibi ve işlem sonçları

Bu bilgiler kolaylıkla ilgili doktorun mobil aygıtına gönderilip, uzaktan teşhis yapılması hizmeti sunulabiliyor.
 
Üstelik bakıcılara emanet edilen bebeklerde idrar dolu bir bezle saatlerce oturmayacak çünkü bezde doluluk kontrolüde yapılıyor.

Şirketin sitesine göre ıslak akıllı bezden alınan datalarla pislikler direkt çöpe atılacak. Akıllı bezler sizlere son durumları belirtecek ve bebeğinizle ilgili ihtiyaç duyulan acil durumları size haber verecek. Çok uzakta bile olsanız aylarca detaylı bir şekilde bebeğinizin sağlığından haberiniz olacak. Bunun yanında otomatik olarak son teknolojik gelişmelerden de haberdar olacaksınız.

 

 
Aileler zaten bebek bezi için fazlaca masraf yapıyor. Şimdi bu bebek bezi görünümlü yüksek teknoloji işlem dedektörlerinin fiyatı ne kadar olacak?
 
Satış versiyonu henüz marketlerde yerini almadı ama 25 dolar karşılında Indiegogo dan 5 tane ürün alabilirsiniz. Tabi ki bu sayı cömertliğinize ve tasarrufunuza göre değişir.
 


Pixie Scientific akıllı bezleri kullanan ve üretenlerin güvenliğini garanti ediyor.Bezler lökositlerle(bağışıklık sistemi tarafından yabancı maddelere karşı üretilen hücrelerdir) etkileşime geçen reaktif maddeler içeriyor. ve nitrit (idrar yolu enfeksiyonları neden olan bakteriler tarafından ürettilen madde) ve bunlara ek olarak kullanılan bazı boyalar var. Fakat bunların kullanılma sebebi de bebeklerin hassas ciltlerine zarar vermemek içindir. Üretici firma  bunu garanti ediyor.

 


Bezler normalde normal FDA incelemeleriyle ilişkili olmamalarına rağmen, devletin yargılama alanına girebiliyor çünkü bezler hastalıkların belirlenmesine teşhis konulmasına yardım etmektedir. Şirket 510 (k) onay güvenliğini sağlamak için In-Vitro Teşhis FDA Ofisi ile çalışmaktadır.

Şirketin araştırmalarına göre savunduğu diğer bir bilgi daha var ki '' Antik romalılarda çocukların idrarlarını şeker hastalığı için test etmişler.

Bugun ise aileler çocuklarının idrarlarına bakarak şeker hastalığı olup olmadıklarına emin olabiliyorlar. Yarın ise daha çok sayıdaki rahatsızlık bu bezler sayesinde daha erken teşhis edilebilecek.

 

 

Şirketler savundukları bu çalışma ile ailelerle ve pediyatristler el ele verip çocuklarının sağlığını gün gün izleme imkanı vermek için daha çok çalışıyorlar.
 


Bu alandaki ürünleri incelemek  isterseniz..

Tecrübeli bebek bezi firması Huggies, bez üretimlerinde yeni bir teknolojiye de yer verdi! İşte karşınızda Huggies’ ten akıllı bebek bezleri!

Akıllı bebek bezi teknolojisini ilk kullanıma sunan Huggies firması, geçtiğimiz günlerde de ilk teknoloji destekli ürünü, altını ıslattığında sinyalle uyaran bebek bezini tanıtmıştı. TweetPe adı verilen akıllı bebek bezi, bebeklerin altını ıslattığında sinyal vermek yerine bezdeki nem algılayıcılar sayesinde ebeveynler’in iPhone’una bildirim gönderiyor.

 
  
Kaynaklar:
ecnmag.com
silikonvadisi.tv

ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.