elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Sigma Kompakt Devre Kesicili Otomatik Transfer Şalteri Enerji Transferini Kolaylaştırıyor

Alçak gerilim koruma ürünleri sektöründe gerçekleştirdiği kaliteli üretimle öne çıkan Sigma Elektrik, yeni ürünü Sigma Kompakt Devre Kesicili Otomatik Transfer Şalteri ile inovatif çözüm çıtasını bir adım daha yukarıya taşıdı. Ürün, özellikle hastaneler, havaalanları, fabrikalar ve okullar gibi binlerce insanın bir arada bulunduğu genel mekânlar için hayati önem taşıyan enerji sürekliliğini sağlıyor.A- A+
09.06.2022 tarihli yazı 5642 kez okunmuştur.
Sigma Elektrik, hastaneler başta olmak üzere havaalanları, fabrikalar ve okullar gibi genel mekânlar için Sigma Kompakt Devre Kesicili Otomatik Transfer Şalteri’ni geliştirdi. Sigma mühendisleri tarafından son teknoloji ile geliştirilen yeni nesil ürün, enerji sürekliliğinin hayati önem taşıdığı genel mekanlarda şebekeden alternatif kaynağa geçişi otomatik olarak gerçekleştirmenin yanı sıra yenilikçi özellikleri de beraberinde getiriyor. 

Alternatif Kaynağa Otomatik Geçiş Sağlıyor


Şebeke enerjisinin yanı sıra alternatif bir enerji kaynağına daha sahip sistemlerde kullanılan Sigma Otomatik Transfer Şalteri, şebeke enerjisinin kesilmesi ile alternatif kaynağa otomatik olarak devreye alıyor, bununla birlikte kullanıcı için hayati önem taşıyan birçok koruma ve kontrol fonksiyonunu da bünyesinde barındırıyor. Klasik transfer uygulamalarına kıyasla üç faz hassasiyetine sahip olan ürün, fazlardan herhangi biri kesildiğinde veya faz gerilimi kullanıcının ayarladığı limit değerler dışına çıktığında yedek kaynağa kontrollü geçişi sağlıyor. Bünyesinde barındırdığı iki adet termik-manyetik devre kesici ile aşırı akımlara karşı koruma sağlıyor, böylece harici devre kesici kullanımına gerek kalmadan koruma fonksiyonunu da yerine getiriyor. Şebeke ile jeneratör arası geçiş sürelerinin kullanıcı tarafından ayarlanabilmesine de olanak tanıyan Sigma Transfer Şalterleri tüm bu fonksiyonları kompakt tek bir ünitede, pano içerisinde ürün karmaşıklığına neden olmadan kullanıcıya sunuyor.

 
►İlginizi Çekebilir: Otomatik Transfer Şalteri 
 
 

Kompakt Yapısı ve Ekranıyla Akıllı Bir Ürün


Ürün, şebeke ve alternatif kaynak arasındaki transfer işleminin gerçekleşmesi için birden fazla devre elemanının kullanıldığı karmaşık uygulamalar yerine tek bir ürünle çözüm sağlıyor. Ayrıca panoyla bütünleşik ekranında üç fazın gerilim ve frekans bilgisini gösteriyor; 0 pozisyonuna geçmesi durumunda ise hata sorgulama özelliği ile geçiş nedeni hakkında bilgi veriyor. Kompakt bir yapı içerisinde elektronik kontrol ünitesi, mekanik kilit ve iki farklı ayırıcıdan oluşan Sigma SATS Tipi Otomatik Transfer Şalteri, IEC 60947-6-1 standardına uygun olarak 800A’ya kadar transfer uygulamalarına akıllı çözümler üretiyor.Kaynak:
                   


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.