elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Samsung Galaxy S5 Geliyor !

Samsung, akıllı telefon serisi olan Galaxy modellerine en yenisini eklemek için harekete geçti. Galaxy S4'den sonra Samsung’un güvenilir kaynaklarından alınan bilgilere göre Samsung Galaxy S5 Ocak ayı itibari ile kullanıcılarına tanıtılacak. Detaylar haberimizde...A- A+
16.10.2013 tarihli yazı 10187 kez okunmuştur.
iPhone 5S, Moto X, Xperia Z1, Lumia 1020, Nexus 5, HTC One Max gibi yeni tanıtılan ve satışa çıkarılan birçok akıllı telefon haberleri, incelemeleri ve videoları şu günlerde internette dolanıyor. Bu cihazların gördüğü ilgiye paralel olarak Samsung2014 yılına hızlı bir giriş yapmak istiyor ve sızdırılan bilgiye göre S4 satışlarından memnun olmayan firma, yeni amiral gemisi modeli Galaxy S5'i Ocak ayında tanıtmaya hazırlanıyor. 
 

 
 


Analistlere göre akıllı telefon rekabetinde şu an zaten tansiyon oldukça yüksek iken üzerine gelen Galaxy S5 haberi, gerilimi daha da tırmandıracak. Birçok analiste göre 2014 yılı akıllı telefon pazarı için çok çekişmeli ve gergin olarak başlayacak ve bu çekişmeli duruma göre telefonun tanıtım tarihinin daha geriye çekilmesi muhtemel. 

Telefon hakkındaki daha önceki söylentiler, tanıtımının Nisan 2014 gibi yapılacağı yönündeydi ancak yeni edinilen bilgilere göre bu tanıtım 
dünyanın en önemli tüketici elektroniği fuarlarından biri olan CES 2014'te, Amerika'da gerçekleşecek. CES fuarı her sene Ocak ayında düzenlenir ve genelde yıl içinde piyasaya sürülecek cihazların tanıtımı bu fuarda gerçekleşir.

 

 

Güney Kore'den telefonun özellikleri hakkında öğrenilen bilgilere göre ise 8 çekirdekli 64 bit  2.3GHz quad-core Exynos 5430 işlemci, parmak izi okuyucu sensör, alüminyum kasa gibi özelliklerinin olduğu yönünde. 64 bit işlemci ve parmak izi okuyucu teknolojisinin rekabetinin ise iPhone 5S ile başlayan bir durum olduğunu belirtelim. Galaxy Note 3'te 3GB RAM kullanılırken, 64 bit işlemci yardımıyla S5'te 4GB RAM değerini sunulabilir. Kullanıcılarının görüşlerine bu kez duyarlı olan Samsung, plastik yerine metal-alüminyum kasa kullanmayı da düşünüyor. 

 Galaxy S5 İçin Alındığı Düşünülen Tasarım Patenti

 

Öğrenilen diğer bir bilgi ise Samsung'un Galaxy S5 için yepyeni bir kamera sensörü geliştirdiği yönünde. İddia'ya göre S5'te 16 megapiksellik kamera, optik görsel sabitleme (OIS) desteği ile sunulacak. Konu hakkında Samsung yetkilileri tarafından resmi bir duyuru ise henüz bulunmuyor. İşletim sistemi olarak da cihazın Anroid 4.4 KitKat ile birlikte gelmesi bekleniyor. 

 


 


Galaxy S5, CES fuarında tanıtılmasa bile sızdırılan bilgilere göre en geç Mart ayında tanıtılacak. Ancak tanıtımdan kaç ay sonra cihazın piyasaya sürüleceği ise henüz bilinmiyor. Analistlere göre yaz aylarının başında piyasaya çıkması muhtemel. Gelişmeleri ise zaman gösterecek... 
 Kaynak: 

► Tech Radar 
► Ndtv 
GadgetsHızır İlyas Seçen Hızır İlyas Seçen Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.