elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Robotlar için Kondisyon Bazlı Bakım Hizmeti

ABB, robot ve robot filosunun mevcut durumunun değerlendirilebilmesi için kondisyon bazlı bakım hizmetini başlatıyor. Bu hizmetle robot kullanıcılarının verimliliklerini arttırmalarına ve arıza sürelerini en aza indirgemelerine imkan tanıyacak. Detayları haberimizin devamında.A- A+
28.02.2021 tarihli yazı 5052 kez okunmuştur.
Yeni servis hizmeti, optimize edilmiş üretim performansını iyileştirilmiş robot yönetimi aracılığıyla sağlar.
 
ABB’nin yeni Kondisyon Bazlı Bakım (CBM) servis hizmeti, robot kullanıcılarının verimliliklerini optimize edebilmeleri ve arıza süresini en aza indirebilmeleri amacıyla gerçek zamanlı operasyonel verilere dayalı olarak tek veya robot filoları için önleyici bir bakım programı oluşturmasına olanak tanımaktadır.
 
Kondisyon Bazlı Bakım (CBM), robotun yaptığı işi, hızı, hızlanmasını ve dişli kutusunun aşınması da dahil olmak üzere performansı etkileyebilecek olası sorunları belirlemeye yardımcı olmak için, robot operasyonları ile ilgili gerçek zamanlı verileri kullanır. Bu değişkenler, olası bir arıza veya arızanın olasılığını ve zaman çerçevesini hesaplayabilmek için, ABB’nin dünya çapındaki robot veritabanındaki diğer robotlarla karşılaştırılır.


 
Büyük robot filolarına sahip müşterileri hedefleyen ABB’nin Kondisyon Bazlı Bakım (CBM) aracı, etkilenen parçaların onarımını veya değiştirilmesini içeren düzeltici bir eylemin gerekip gerekmediğini önerebilir. Hangi parçaların ne zaman arızalanacağını belirleyerek, yedek parçalar satın alınabilir ve stokta tutmak zorunda kalmadan hazırlanabilir. Bu da kullanıcıların bütçelerini planlamalarına yardımcı olur ve gerektiğinde işi yürütmek için tüm olası kaynakların mevcut olabilmesini sağlar.
 
Önceden, kullanıcılar için dişli kutuları gibi önemli parçaların aşınıp aşınmadığını veya değiştirilmesi gerekip gerekmediğini belirlemek zordu. Bu durum, sorunların bir arızaya kadar teşhis edilemediği veya ihtiyaç duyulduğunda mevcut olmadığı veya parçaların gereksiz yere satın alındığı ve robot arızalandığında üretimin durması anlamına geliyordu.
 
Yeni Kondisyon Bazlı Bakım (CBM) aracı, müşterilerin robotlarını optimize şekilde çalışır durumda tutmalarına ve performansını en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olabilmek için, performansa dayalı bir önleyici bakım çizelgesi oluşturarak ihtiyaç duydukları tüm gereken bilgileri sağlar. İzleme ayrıca erken arıza olasılığını en aza indirir ve Arızalar Arasındaki Ortalama Süre (MTBF) oranını uzatır. Böylece robotun çalışma ömrünü artırır.


 
Müşterilerin hangi önleyici tedbirleri alacaklarına karar vermelerine yardımcı olmak amacıyla, robot için seri numarası, özet tablosu, veri analizi, bireysel bakım önerileri, sonuçlar ve sistemin derecelendirmesini içeren bir rapor sunulur. Müşteri, bu verileri kullanarak, gerekirse ABB'nin yardımıyla uygun bir bakım programı tasarlayabilir.
 
ABB Robotik Ürün Yönetimi Başkanı Antti Matinlauri, "Kondisyon bazlı bakım servisi hizmetimiz, bakım ve onarım programları etrafında daha fazla öngörülebilirlik sağlayarak, müşterilerin kurulu robotlarından en iyi şekilde yararlanmasını sağlar. Müşterilerimiz, artık bir arızayı gidermek için yedek parça temininde meydana gelen hatalardan veya gecikmelerden kaynaklanan beklenmedik arıza sürelerini ortadan kaldırarak üretim verimliliklerini optimize edebilir. Kullanıcılar ayrıca, örneğin bir robot üretim hattındaki diğer robotlara kıyasla aşırı kullanılıyorlarsa veya ağır yükler robotun kendi önerilen tasarım parametrelerinin dışında çalışmasına neden oluyorsa, hangi robotların komponent arızası riskinin artmış olabileceğini tam olarak anlayabilecekler." açıklamasını yaptı.
 
Kondisyon bazlı bakım hizmeti, müşterilerinin robotlarından daha fazla yararlanmasına yardımcı olmak için ABB tarafından sunulan en yeni servis paketidir. ABB’nin kapsamlı servis hizmetleri, kurulum ve devreye alma, onarım ve değiştirmeler, yedek parçalar ve sarf malzemelerinden, robot bakım paketlerine kadar bir dizi alanı kapsar.


 
ABB (ABBN: SIX Swiss Ex), daha üretken ve sürdürülebilir bir gelecek için toplumun ve endüstrinin dönüşümüne enerji veren öncü bir küresel teknoloji şirketidir. Elektrifikasyon, robotik, otomasyon ve hareket portföyünü birbirine bağlayan yazılım ile ABB, performansını yeni seviyelere taşımak için teknolojinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor. ABB'nin başarısını 130 yıla uzanan mükemmeliyet geleneği ile bugün 100'den fazla ülkedeki yaklaşık 110.000 çalışanı sürdürüyor.
www.abb.com

 
ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu, robotik, makine otomasyonu ve dijital hizmetlerde bir öncü olarak otomotivden elektroniğe ve lojistiğe kadar çok çeşitli endüstriler için yenilikçi çözümler sunar. Dünyanın önde gelen robotik ve makine otomasyon tedarikçilerinden biri olarak 400.000'den fazla robot çözümü sağlamıştır. Her ölçekteki müşterilerimizin üretkenliği, esnekliği, sadeliği ve çıktı kalitesini artırmasına yardımcı oluyoruz. Geleceğin bağlantılı ve kolaboratif fabrikasına geçişlerini destekliyoruz. ABB Robotik & İmalat Otomasyonu, 53'ten fazla ülkede 100'den fazla lokasyonda 10.000'den fazla kişiyi istihdam etmektedir.

Kaynak: