elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

IBM Yüzüncü Yaşını Kutluyor

Bilişim dünyasının devi IBM, 100. yaşını çeşitli etkinliklerle kutluyorA- A+
18.02.2011 tarihli yazı 3418 kez okunmuştur.

IBM Çözümler Zirvesi'nde iş dünyasının önde gelen isimlerini buluşturan IBM, gelecek yıllardaki vizyonunu ve stratejilerini açıkladı.

IBM Türk Genel Müdürü Michel Charouk, "IBM gelirleri içinde şu anda yüzde 19 civarında payı olan büyüyen pazarların payının 2015'e kadar yüzde 25'e çıkmasını bekliyoruz. Türkiye'nin de bu pazarların içinde yer alması, Türkiye'de bilişim pazarındaki liderliğimizi sürdürmemiz için önemli bir katkı sağlıyor." dedi.

IBM Global Yazılım Grubu Başkan Yardımcısı Julie King ise; Büyüyen Pazarlar, İş Analitiği, Bulut Bilgi İşlem ve Akıllı Dünya konularının önümüzdeki 10 yılı şekillendirecek gelişmeler olacağını ifade etti.

IBM İş Değerleri Enstitüsü Lideri Peter Korsten de şunları belirtti:

"İş analitiğinin üst yönetimin ajandasına girmesini sağlayan, dijital verilerin miktarındaki olağanüstü patlama oldu. Veriler kurumsal veri depolarında yılda yüzde 50 hızla büyüyor. Bu veri büyümesinin yüzde 80'inin bloglardan, e-postalardan, müşteri yorumlarından ve videolar gibi kaynaklardan gelen yapısal olmayan veriler olduğu tahmin ediliyor.IBM, 2015'e kadar iş analitiği ve optimizasyonu gelirlerinin 16 milyar dolar olacağını tahmin ediyor. Son beş yılda IBM analitik yeteneklerini geliştirmek üzere 24 satın almaya 14 milyar dolar yatırım yaptı. Yalnızca analitiğe odaklanan binlerce iş danışmanı ve matematikçi var ve şu ana kadar 500'e yakın analitik patent satın alınmış bulunuyor.'

Zirvede IBM tarafından açıklanan bazı çarpıcı rakamlar mevcut. Bunlardan bazıları şöyle:

2007'de dünyada 3.3 milyar kişi şehirlerde yaşarken bu rakam 2050'de 6.4 milyara ulaşacak.

Her gün15 petabaytlık (3 milyon 276 bin 800 adet DVD'ye eşdeğer) bilgi üretiliyor.

Her 1000 bilgiye dayalı çalışan kişi başına uygulamalar arasında bilgiyi yeniden biçimlendirmek üzere harcanan zamanın maliyeti 5,7 milyon doları buluyor.

Bilgiye dayanarak çalışan bir kişi her hafta ortalama 9,5 saatini bilgi analiz etmeye, 9,6 saatini bilgi aramaya, 13,3 saatini doküman oluşturmaya ve 14,5 saatini e-posta okuyup yanıtlamaya ayırıyor.IBM Hakkında

1911 yılında kuruldu

1935 yılında Türkiye'deki faaliyetlerine başladı

500 bin çalışanı ve bin büyük müşterisi var

170'in üzerinde ülkede faaliyet gösteren IBM, 46 ülkede lider konumda

Küresel sağlayıcılarda en çok danışmana sahip firma

Depolamada dünyadaki ilk firma

Son 17 yılın patent şampiyon
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.