elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Galaxy S3 Telefonlara Dikkat

Samsung adlı üretici firmanın akıllı telefon olarak yakın tarihte S4 modelini çıkarttığı telefonun bir eski modeli olan S3 Fransada bir kullanıcının cebinde patladı ve bu ilk olayda değil. Devamı Haberimizde.A- A+
11.07.2013 tarihli yazı 7935 kez okunmuştur.
Samsung Galaxy S3′ü pantolonunun içinde taşıyan İsviçreli Fanny Schlatter isimli genç kızın sağ cebinde taşıdığı telefonu durduk yere, çok hızlı bir şekilde ısındı ve ardından güçlü şekilde patladı. Schlatter, yaşanan patlama sonrası vücudundaki yaraya sebep olan telefonun kömür haline geldiğini paylaştı. Schlatter'in derisinde ise, patlama sonucunda ikinci ve üçüncü derece yanıklar oluştu.
 


İlginizi Çekebilir: Apple-Samsung Savaşında Yeni Dönem


 
Le Matin’de (Fransızca) yer alan rapora göre 18 yaşındaki Fanny Schlatter, işi sırasında, boya kutularını patronunun kamyonuna taşırken telefonu cebinde patladı. Schlatter, bir anda bir patlama sesi duyduğunu, ardından “burnuna garip bir koku geldiğini ve iş pantolonlarının yanmaya başladığını” söylüyor.

 

Hızla çoğalan alevler Schlatter’ın omuzlarına kadar yükselmiş, ancak saçlarının bağlı olması ve patronu Stéphane Kubler’ın duruma hemen suyla müdahale etmesi alevlerin büyümesini engellemiş. Şu an sağ kalçasını hissetmeyen Schlatter’a 15 Ağustos’a kadar sağlık raporu verilmiş.

 

 

Galaxy S3′ün patlaması vakası, Schlatter’dan önce de yaşanmıştı. “vizionx1208″ kullanıcı isimli bir Reddit kullanıcısı, Mayıs ayında bir gece yarısı “yüksek bir gürültü ve garip bir tiz sesle” uyandığını söylemişti. Telefonundan duman fışkırdığını söyleyen vizionx1208, çok kötü bir kokunun da dumana eşlik ettiğini paylaşmıştı
 
Schlatter’ın patlayan ve yanan Galaxy S3′ü tanınmaz halde. 

İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy Note 8.0

 
Samsung’un İsviçre satış mağazasından alınan akıllı modelin, Güney Kore’deki AR-GE laboratuarlarında incelenmek üzere gönderildiği biliniyor. Yeni cihazın kazazede gence hediye edilmesinin ardından mağaza yöneticileri, bir daha böyle bir durumun yaşanmayacağından bahsetti.


 
Kaynak:

► Bg-daily-news.eu
 
Kemalcan HALLI Kemalcan HALLI Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.