elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Dünyanın En İnce Klavyesi

Bir klavye düşünün; kalınlığı bir kağıdın kalınlığı kadar. Wireless klavyeleri artık günümüzde yeni yeni kullanılmaya başlanan teknolojik cihazların başında geliyor. Bunun üzerine bir İngiliz şirketi dünyanın en ince Wireless klavyesini üretmeyi başardı. Haberin detayları yazının devamında.A- A+
22.09.2013 tarihli yazı 12469 kez okunmuştur.

Bir İngiliz firması olan Cambridge Silicon Radio (CSR)  geçtiğimiz günlerde dünyanın en ince, esnek ve dokunmatik klavyeyi ürettiklerini açıkladı. Klavyenin kalınlığı 0.49 mm(defter sayfası kalınlığı) yani yarım milimetreden az. Ürünün prototipi Berlin'deki IFA tüketici elektroniği fuarında gösterildi.
 


 

►İlginizi Çekebilir: Klavyenin İç Yapısı


Klavye Nasıl Çalışıyor?
 

Cihaz akıllı telefonunuza, bilgisayarlarınıza ya da tabletlerinize Bluetooth ile bağlanıyor. Microsoft’un ürettiği 3.25 mm’lik Touch Cover’dan 6.5 kat daha ince.

Buradaki silicon dokunmatikler tedarik edilmesi beklenilen şirketler olan Atmel ve Conductive Inkjet Technology(CIT) tarafından sağlanmaktadır.  CSR’a göre klavye, iyi ama yeterli görülmeyen 12ms’lik bir gecikme ile çalışıyor. Gösterimde olan bu cihazın şuan sadece çalışan bir prototip olduğu açıklandı ve bir sene içerisinde satışa sunulacağı bildirildi.


 

 

Tabiki bu tür üretimlerle ve gösterimlerle büyük teknoloji firmaları gelecekteki yeni teknolojik gelişmelerin nasıl işleyeceği hakkında bize ipuçları veriyor. Örneğin CSR firması, ürettiği bu ince klavye sayesinde artık daha ince cihazların üretilmesine öncülük edecek ve olanak sağlayacak.

 


 
Çağın Özçivit Çağın Özçivit Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.