elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Dünyanın En Değerli Markası Apple

Uluslarası marka değerlendirme kuruluşu Interbrand tarafından yapılan global araştırmada “Dünyanın En Değerli 100 Markası” arasında ilk sırada yer aldı. Uzun zamandır zirvede bulunan Coca Cola’nın önüne geçen Apple marka değerini 98.3 milyon dolara yükseltti.A- A+
05.10.2013 tarihli yazı 8645 kez okunmuştur.
Dev markaların piyasa değerlerini araştıran Interbrand 2013 yılı için Dünyanın En Değerli 100 Markası adlı listeyi açıkladı. Listede zirvede yer alan Apple %28, ikinci sırada yer alan Google %34, elliikinci sıraya yükselen Facebook %43'lük marka değeri artışıyla 'Top Riser' etiketi alan markalardan oldu.

 


Listenin en çok dikkat çeken kısmı ise ilk 10 markanın 7'sinin teknoloji şirketi olması. İlk 10'da yer alan Apple, Google, IBM, GE Intelligent Platforms, Microsoft, Samsung, Intel markaları 35 ile 100 milyar dolar arasında sahip oldukları marka değerleriyle dikkat çekiyor.
 


 
 

Listede marka değerlerini arttıran şirketlerin yanısıra düşüş yaşayanlar da yer alıyor. %-5 ile Intel, %-1 ile HP, %-9 ile Canon, %-8 ile SONY ve en dramatik düşüşü %-65 ile yaşayan Nokia dikkat çekiyor.


 

 
 
Apple'ın patent konusundaki titiz çalışmaları, iPhone 5S ve 5C tanıtımları zirveye çıkmasında etkili oldu. 100 markanın 23'ü teknoloji, elektronik ve iletişim alanlarında yer alan şirketler olması bu sektörlere yapılan yatırımların karşılıksız olmadığını ispatlar nitelikte.

 


Kaynak:
 
► Apple


 
Nevra Aydın Nevra Aydın Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.