elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Dünya' nın Sürdürülebilirlik Gündemine İstanbul' dan Yön Veriliyor |
Yeşil İş '12

18-19 Ekim tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek Konferansın bu yıl ağırlayacağı liderler arasında kurumların sürdürülebilirlik alanında raporlama kriterlerini global ölçekte belirleyen Global Reporting Initiative-GRI’ın CEO’su Ernst Ligteringen ile The Guardian Sustainable Business Başkanı ve Yayın Yönetmeni Jo Confino yer alıyor.A- A+
18.10.2012 tarihli yazı 9317 kez okunmuştur.
İstanbul, 14 Ağustos 2012- Ekonomik, toplumsal ve çevresel sürdürülebilirliğe  katkı sağlamak  amacıyla faaliyet gösteren Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından bu sene dördüncüsü gerçekleştirilecek olan Yeşil İş- Green Business Konferansı 2012, sürdürülebilir geleceği hedefleyen bir iş dünyası modeli yaratma sorumluluğuyla hareket eden tüm paydaşları bir araya getirecek. 18 – 19 Ekim tarihlerinde Swissotel’de düzenlenecek Yeşil İş-Green Business               Konferansı’nda bu sene “Sürdürülebilir gelecek için sürdürülebilir iş” konusu ele alınacak.


Türkiye’nin en güçlü sürdürülebilirlik platformu olarak kabul edilen konferans çerçevesinde, sürdürülebilir bir gelecek yaratmak adına iş dünyasında atılması gereken adımları masaya yatıracak olan yöneticiler ve fikir önderleri, görüş ve deneyimlerini paylaşarak katılımcıları aydınlatacak. Yeşil İş - Green Business Konferansı 2012, sürdürülebilirlik anlayışının iş dünyasının vazgeçilmez bir prensibi haline geldiği günümüzde, bu alandaki en yeni gelişmelerin masaya yatırılacağı güçlü bir sürdürülebilirlik platformu oluşturacak.

 

" Konferansın KARBON AYAK İZİ silinecek ...Sürdürülebilir geleceği hedefleyen bir iş dünyası modeli yaratma amacıyla düzenlenen Yeşil İş-Green Business Konferansı 2012, ‘’Karbon Nötr Konferans’’ olarak organize edilecek. Konferans süresince ortaya çıkan CO2 emisyonları hesaplanarak konferansın karbon ayak izi silinecek.


Sürdürülebilirlik Akademisi Hakkında"Sürdürülebilirlik Akademisi, sürdürülebilir gelecek ve kalkınma için iş dünyasında sürdürülebilirlik dönüşümünü hızlandırmada öncü olmak misyonu ile ekonomik, toplumsal ve çevresel sürdürülebilirlik ile ilgili bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları yapmak amacı ile kurulmuş kar amacı gütmeyen bir sosyal girişimdir."


 
Cumali ÖZEL Cumali ÖZEL Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.