elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Dışişleri Bakanlığı 2015 Kış Okulu

Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanlığı (SAM), bakanlık çalışmaları hakkında genel bilgiler vermek ve dış politikaya ilgi duyan gençlere diplomasi mesleğine ilişkin ön bilgiler kazandırmak amacıyla kış okulu gerçekleştirecek. Detaylar yazımızda...A- A+
15.01.2015 tarihli yazı 6173 kez okunmuştur.
Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanlığı(SAM), bakanlık çalışmaları hakkında genel bilgiler vermek ve dış politikaya ilgi duyan gençlere diplomasi mesleğine ilişkin ön bilgiler kazandırmak amacıyla Ankara’da 26 − 30 Ocak 2015 tarihleri arasında bir kış okulu gerçekleştirecektir. 
 
 

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan bir hafta süreli kış okuluna, üniversitelerin Dışişleri Bakanlığı tarafından her yıl açılan meslek memurluğu sınavına katılabilecek bölümlerinde okuyan ikinci ve üçüncü sınıf öğrencileri katılabilecektir. Kış okulunda, uluslararası ilişkiler derslerinin yanı sıra protokol ve müzakere teknikleri gibi mesleğe ilişkin programlar da uygulanacaktır. 
 

Kış okuluna başvuruda bulunmak için aşağıdaki şartları taşımak gerekmektedir: 

T.C. Vatandaşı olmak 
 27 yaşından gün almamış olmak 
Dört yıllık bir lisans programının 2. veya 3. sınıf öğrencisi olmak 
 En az 2.75 not ortalamasına sahip olmak 

Bu şartları taşıyan adayların başvurularını, “Türk Dış Politikasına Genel Bir Bakış” konusunda yazacakları, en fazla 500 kelimelik İngilizce makale ile birlikte, 12 - 18 Ocak 2015 tarihleri arasında online olarak yapmaları gerekmektedir. 

 

 

Bakanlık gerekli görüldüğü takdirde mülakat yapabilecektir. Dışişleri Bakanlığı görevlilerinin birinci derece akrabaları bu programa başvuramazlar. Kurs bitiminde genel bir değerlendirme yapılacak olup, başarılı olan öğrencilere sertifika verilecektir. 

 


2015 Kış Okulu başvuruları internet üzerinden yapılacak olup, başvuru modülüne girebilmek için e-devlet şifresi temin edilmesi gerekmektedir. Ayrıca, başvuru sırasında, adayların makalenin yanı sıra nüfus cüzdanı fotokopisi, transkript ve fotoğraflarını sisteme eklemeleri gereklidir. 

Kaynak

T.C. Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanlığı 
Doğukan KAYGUSUZ Doğukan KAYGUSUZ Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.