elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Bursa'da sanayicinin elektiriğine indirim

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) kullanılan elektriğin fiyatında yüzde 2 indirim yapıldığı bildirildi.A- A+
21.02.2010 tarihli yazı 1694 kez okunmuştur.

BTSO OSB Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sönmez, yaptığı yazılı açıklamada, OSB yönetiminin gelişen piyasa koşullarına göre, elektrik fiyatlarında yüzde 2'lik indirim yapma kararı aldığını belirtti.

Bölgede faaliyet gösteren fabrikaların üretim maliyetlerinde bir nebze olsun düşüş sağlayabilmek için böyle bir indirime gittiklerini ifade eden Sönmez, şunları kaydetti:

''Şartlar elverdiğince sanayicilerimizin üretim yapmalarını kolaylaştırmaya, temiz, kesintisiz ve ucuz elektrik kullanmalarını sağlamaya devam edeceğiz.

Küresel kaynaklı krizde ayakta durmayı başaran ve 2010 yılı ile birlikte ekonomik toparlanmanın daha hızlı olabilmesi için çaba gösteren üretici kesimin girdi maliyetleri, pek çok ülke ile kıyaslandığında rekabetçi değil. Sanayicilerimiz gerçekten de çok önemli bir sınav veriyorlar. Hem ayakta kalmaya çalışıp, hem de üretmeye, ihracat yapmaya ve istihdam etmeye devam etmek büyük başarı. Biz de yaptığımız indirimle onlara hem destek olmak hem de motive etmek istedik.''

Açıklamada, Türkiye'nin ilk organize sanayi bölgesi olan BTSO OSB'de halen 225 fabrikanın faaliyet gösterdiği, bölgedeki söz konusu tesislerin, Ocak 2010'da 69 milyon 200 bin kwh elektrik tükettiği belirtildi.

BTSO OSB yönetiminin aldığı yüzde 2'lik indirim kararının 1 Şubat 2010 tarihinden itibaren geçerli olacağı bildirildi.
Kaynak: AA


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.