elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Blackberry Android Telefonlar için BBM’in Testlerine Başladığını Açıkladı

Blog sitesi CrackBerry, Android ve iOS Telefonlar için BlackBerry Messenger’ın (BBM) Beta Tester’lara yavaş yavaş dağıtılmaya başlandığını yazdı. Haberin detayları yazımızın devamında.A- A+
06.10.2013 tarihli yazı 8454 kez okunmuştur.

CrackBerry.com’da Perşembe günü yazılan bir habere göre Android için BBM uygulaması Beta Test Gruplarının eline geçti. CrackBerry’ye gönderilen bir dizi e-mailleden yola çıkılarak, Beta Tester’ların görüşüne göre, Android için BBM, Blackberry için BBM’in ana versiyonundan biraz değişik. 
 


►İlginizi Çekebilir: Blackberry'ler Koptu İş Dünyası Panikte

 

Genel olarak çıkarılacak pakete bakacak olursak, arayüz artık daha parlak. Yeni bir karşılama ekranı(pop-up şeklinde) uygulama bildirimlerini gösterecek. Durum çubuğunda devamlı notifikasyon gösterilmesi kaldırıldı ve bir dizi bug düzeltmeleri de bu paketin bir parçası olacak.

Peki en çok beklenen sorunun cevabı ne? Android ve iOS kullanıcıları BBM’e ne zaman kavuşacak? Edinilen bilgilere göre çıkış tarihi daha tam olarak açıklanmadı. Blackberry zaten  Android ve iOS için BBM’in problemleri çözülemediği için, resmi çıkış tarihinin 2 hafta rötar  yapması yüzünden baskı altında.


 
Android için BBM bir şekilde internete sızdı ve piyasaya çıkmamış sürümü sadece 8 saat içinde 1.1 milyondan fazla indirildi. Bununla birlikte, bu sürümün bir açığı vardı; arka planda veri trafiğini yavaşlatıyordu ve bu da Blackberry’yi etkiledi. Bu yüzden Blackberry duruma el koydu ve Android-iOS kullanıcıların BBM ile resmi olarak tanışmasını ertelemek zorunda kaldı.

Sabırsız kullanıcılar Android ve iOS için BBM’in  son durumunu Blackberry’nin resmi blogundanBBM’in resmi websitesinden veya BBM’in resmi twitter sayfasından takip edebilirler.Kaynak


► news.cnet.com
Çağın Özçivit Çağın Özçivit Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.