elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Benzinli Aracı Elektrikli Araca Dönüştürdüler

İstanbul Aydın Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi öğrencileri, yakıtlı araçların elektrikli araçlara dönüştürülmesinin petrol ve diğer enerji türlerinden daha az maliyetli ve kolay olduğunu belirterek, araçlarının normal bir araç gibi çalıştığını, sadece enerji depolama prensibinin farklı olduğunu, şu an tasarladıkları ve hazırladıkları aracın elektrik enerjisi ile saatte 100 km yol yapabildiğini söylediler. Hız artırımı konusunda çalışmalarını devam ettiren genç yetenekler, yakın zamanda tüm dizaynı ve parçaları kendileri tarafından yapılmış yeni bir araç hazırladıklarını belirttiler.A- A+
28.09.2012 tarihli yazı 13631 kez okunmuştur.
İstanbul Aydın Üniversitesi Teknoloji Merkezi, sadece ileri teknoloji donanımıyla değil, aynı zamanda eğitim yaklaşımları, yardımcı eğitim materyalleri, sağlık ve güvenlik koşullarıyla da örnek bir entegre eğitim ve araştırma kompleksi olarak hizmet ediyor. İstanbul Aydın Üniversitesi Teknoloji Merkezi, öğrencilerin önemi araştırma ve projelere imza atmasına olanak sağlıyor. Projelerde öğrencilerine her türlü desteği sunan üniversite gençleri araştırma ve yaratıcılık konusunda teşvik ediyor.

İAÜ’ nün desteklediği ve son dönemde gündemde olan alternatif enerji kaynakları konusunda yenilik olacak proje hayat buldu.


İAÜ'nin aracı saatte 100 km hız yapıyor. 

İstanbul Aydın Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi öğrencileri önemli projelere imza attı. Alternatif Enerjili Araçlar konusunda çalışmalarını sürdüren genç yetenekler, güneş enerjisi ile çalışan GÜN-AYDIN’ın ardından yeni bir proje ile yarışmalara katılmaya hazırlanıyorlar. Yakıtla çalışan araçların elektrik enerjisi ile çalışır hale gelmesini sağlayan projeyi ürüne dönüştüren İstanbul Aydın Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi öğrencileri Mehmet Burak Sarıkaya, Oğuzhan Kanar ve Ahmet Yalçın, araçlarını görücüye çıkardılar. Çağımızın teknolojik gelişimlerinin yanında petrol kaynaklarının sonlu bir ömre sahip olduğu gerçeği, düşük verimli içten yanmalı motorların yakın zamanda yerini alternatif enerjilerle çalışabilen araçlara bırakılmasına zemin hazırlamaktadır.

KAYNAK: Abbas Güçlü
Cumali ÖZEL Cumali ÖZEL Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.