elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Apple'ın efsane CEO'su Steve Jobs yaşamını yitirdi

Apple'ın kurucularından milyarder işadamı Steve Jobs, tedavi gördüğü ABD'nin California eyaletinde yaşama veda etti. Kısa bir süre önce kanser nedeniyle Apple'ın CEO'luk görevini terk eden Jobs, 56 yaşındaydı.A- A+
06.10.2011 tarihli yazı 3698 kez okunmuştur.

Steve Jobs, programlama, müzik ve telefon sanayisinde devrim yaratan bilgisayar ürünlerinin beyniydi. Apple'ın eski CEO'su olan Steve Jobs, Ağustos ayında pankreas kanseriyle boğuştuğunu açıklayarak bu görevini Tim Cook'a devretmişti. Apple'ı 1976 yılında kuran isimlerden biri olan Jobs, 2009 yılında karaciğer nakli yaptırmıştı.Apple, kurucusu ve eski CEO'su Jobs'ın ölümünün ardından şu açıklamayı yayınladı: 'Steve'in zekası, arzusu ve enerjisi, hayatımızı zenginleştiren ve geliştiren sayısız yeniliğin kaynağı oldu... Dünya, Steve sayesinde ölçülemeyecek kadar daha iyi durumda.'DÜNYANIN BİR NUMARASIApple, Jobs'ın iPhone ve iPad ile yaptığı çıkışın ardından bu yıl Exxon Mobil'i geride bırakarak dünyanın en değerli şirketi unvanını kazandı. Apple'ın Eylül 1997'de 7.1 milyar dolar olan geliri, bu yıl 65.2 milyar dolara yükseldi.Masaüstü bilgisayarı iMac ile başlattığı çıkışı birbiri ardına gelen yeni ürünlerle devam ettiren Jobs, bilgisayar çağında bir devrim başlattı. iPod satışlarıyla CD'leri tarihe gömen Jobs, müzik piyasasındaki en güçlü insanlardan biri haline geldi.HASTALIĞINI GİZLEDİSteve Jobs, 2004 yılından beri eşine ender rastlanan 'nöroendokrin' denilen tümör kaynaklı bir pankreas kanseri türüyle mücadele ediyordu.Hastalığının ilk dönemlerinde bu konuda bir açıklama yapmayan Jobs, bir süre sonra belirgin şekilde kilo kaybetmeye başladı. Karaciğer nakli olduğu 2009'da Apple'dan altı ay ayrı kalan Jobs, bu yıl Ocak ayında yine tedavi sürecine girmişti.

DEVLET ADAMLARINDAN TAZİYE MESAJLARIABD Başkanı Barack Obama, Jobs'un ölümü üzerine yaptığı açıklamada, "dünyanın bir hayalci kaybettiğini" söyledi.Başkan Obama, bir sosyal paylaşım sitesinde paylaştığı mesajda da, "dünyanın büyük bölümünün Jobs'un ölüm haberini onun keşfettiği araç üzerinden aldığına dikkat çekerek, onu anmanın bundan daha büyük bir yolu olamayacağını" yazdı.Avustralya Başbakanı Julia Gillard da, Jobs'un ölümünden büyük üzüntü duyduğunu belirterek, "onun yaratıcı dehasının dünyayı değiştirdiğini" söyledi.Meksika Devlet Başkanı Felipe Calderon, Jobs'un ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirerek, Jobs'un ardında "yaratıcılık, ilham ve mücadele" mirası bıraktığını söyledi.SONY, SAMSUNG ve ACER'DAN DA AÇIKLAMALAR GELDİSony şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Howard Stringer, Steve Jobs'un, dijital çağın "yol gösterici ışığı" olduğunu belirtirken, Acer'den yapılan açıklamada, "Jobs'un ölümünün, hem Apple hem de endüstri için büyük bir kayıp" olduğu ifadesi kullanıldı.Samsung da Steve Jobs'un, sonsuza kadar hatırlanacak "yenilikçi bir ruh" olduğunu açıkladı.Açıklamada, Jobs'un, "enformasyon teknolojisi endüstrisini, devrim niteliği taşıyan sayısız değişiklikle tanıştırdığı" belirtildi.Çinli internet kullanıcıları da Jobs'un ölümünün yasını tutuyor. Ülkenin popüler internet sitesi Sina, Jobs anısına "Yaşamak dünyayı değiştirmektir" başlıklı bir sayfa açtı.İnternet sayfasında, mikroblog hizmeti Weibo ile Jobs'un ölümüyle ilgili yorumlar toplanıyor.Elektrikport ailesi olarak bu büyük teknoloji adamını saygıyla anıyoruz.


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.