elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Akıllı Telefonları ve Tabletleri 3D’ye Dönüştüren Teknoloji:
“Holho 3D”

Akıllı telefonlarınızın ya da tabletlerinizin ekranlarını üç boyutlu olarak izlemek ister misiniz? Eğer hologram teknolojisine ilgi duyuyorsanız bu haber tam size göre. Holho 3D nedir? Nasıl çalışıyor? Bize görüntüyü 3D olarak nasıl yansıtıyor? Cevapları yazımızın devamında.A- A+
27.09.2013 tarihli yazı 16572 kez okunmuştur.

Holho 3D Nedir?


Holho, günümüzde üzerinde yoğun ilgi duyulan hologram teknolojisinin yeni bir üyesi. Imagination Farm USA LLC adlı bir şirket, akıllı telefonların ve tabletlerin ekranlarını üç boyutlu yapan bir cihaz geliştirdi. Bu cihaza da hologram jeneratörü adı verildi. Holho 3D, bir objenin 3D resmini yansıtabilmek için iki parabolik ayna kullanan parçalar sayesinde gerçek bir optik illüzyon sağlıyor.

 Hologram jeneratörü özel bir yazılım yardımıyla, akıllı telefonunuzun veya tabletinizin ekranındaki resimlerin 3D görüntülerini hareketli bir şekilde yansıtabilmek için bir takım aynalar kullanarak resmi hareketli bir şekilde gösteriyor. Bundan sonra Holho, basit bir şekilde sadece ön yüzünü gösteren projeksiyondan, her açıdan görülebilir karmaşık 3D görüntüler elde eden dört taraflı piramit projeksiyona kadar daha değişik versiyonlarla satışa sunulacak.

 

►İlginizi Çekebilir: Holografik Teknoloji Soykırım Hikayelerine Tanıklık Etmenize Olanak Sağlıyor


 

Holho 3D Çeşitleri


Holho’nun en basit versiyonu 10 inçlik tabletler için tasarlanan Holho Naked diye adlandırılıyor. Resmin özellikle tabletler için kullanılabilen bir takım aynalar yardımıyla ön projeksiyonu oluşturuluyor.

Holho Zed ise yine benzer şekilde görüntüyü yansıtıyor. Sadece tek fark, tablet en üste yerleştiriliyor ve resim eğik bir saydam ekran üzerine yansıtılıyor.

Holho’nun daha karmaşık bir versiyonu da tam olarak adının söylendiği gibi Holho Üç Yüz Piramidi’dir. Bu versiyon akıllı telefon ve tabletler için özel tasarlanan bir yazılımı kullanarak hologram yapıyor. Üç Yüz Piramidi özellikle bir ürünün gösterimi ya da bir reklamsal kullanımlar için tasarlanmıştır.

 

Holho ZedEn etkileyici versiyonu şüphesiz Holho Full Pyramid’dir. Bu cihaz, akıllı telefonlar ve tabletler için kullanılan dört açılı bir aynadan oluşuyor. Hareketli görüntüyü elde edebilmek için akıllı telefonlar ve tabletler için hazırlanan özel bir yazılım, dört farklı açıdan resim meydana getiriyor ve görüntüyü her açıdan görülebilen full motion 3D video oluşturan aynanın altında yansıtıyor. Şuan hali hazırda birçok videolar var ve bu yazılım daha fazla video oluşturmak için kolayca kullanılabilecek durumda.

Henüz hologram teknolojisinde çok ileri gidilmemiş olsa da Holho 3D gelecekte hologram teknolojisinin daha çok yayılabilmesi adına yeni bir adım olabilir. 

 

 

Holho’nun en etkileyici cihazı olan Holho Full Pyramid’in akıllı telefondan ve tabletlerden ekrana nasıl 3D görüntü yansıttığını görmek için aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz.

 

Kaynak 

► techbeat.com


 

Çağın Özçivit Çağın Özçivit Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.