elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

ABB E-mobility, İtalya'daki En Büyük DC Hızlı Şarj Cihazı Üretim Tesisini Açtı

ABB E-mobilite, bugüne kadarki en büyük DC hızlı şarj cihazı üretim tesisi olan Valdarno, Toskana'daki E-mobilite Mükemmeliyet Merkezi'nin açılışıyla elektrikli araç şarj çözümlerinde dünya lideri konumunu güçlendirdi.



A- A+
24.06.2022 tarihli yazı 1442 kez okunmuştur.
ABB DC şarj çözümleri, bütün ulaşım sektörlerinin elektrifikasyonuna destek olacak ve ABB E-mobilite’nin elektrikli araçlara yönelik akıllı, güvenilir sıfır emisyonlu bir gelecek inşa etme taahhüdüne örnek gösterilerek bu tesiste üretilecek.

85'ten fazla pazarda 680.000'den fazla Elektrikli Araç cihazı satan ABB'nin yeni Valdarno tesisine yaptığı 30 milyon dolarlık yatırım üretim kapasitesini iki katından fazla artırdı.Yeni tesiste, yılda 10.000'den fazla DC şarj cihazının üretimi gerçekleşecek.




ABB E-mobilite CEO’su Frank Mühlon, konuyla ilgili şunları söyledi: “Yeni Valdarno tesisimizin açılışı, ABB E-mobilite’nin sıfır emisyonlu bir gelecek inşa etme taahhüdünü gözler önüne seriyor. Valdarno’ya yapılan yatırım, yükselen üretim kapasitesinin yanı sıra, inovatif Ar-Ge faaliyetlerimizin genişletilmesine yardımcı oluyor; bu sayede elektrikli araç şarj çözümlerinde dünya lideri olarak itibarımızı pekiştirmeye devam edebilmemizi sağlıyor ve hem bugünün hem de yarının araçları için geleceğe hazır e-mobilite çözümleri sunuyor.”
 
► İlginizi Çekebilir: Elektrikli Kaya Kamyonları
 

20 Dakikada Bir DC Hızlı Şarj Ünitesi Üretiliyor


15 adet test tesisi günde 400’den fazla şarj seansını simüle edebilirken, entegre otomasyon çözümleri, üretim bölümünü inovatif otomatik depoya bağlamak suretiyle AGV’ler ve taşıma araçları ile desteklenen optimize edilmiş stok kontrolüne, tam izlenebilirliğe ve verimli operasyonlara olanak veriyor.



Yeni tesis, bunların yanında ABB E-mobilite’nin devamlı inovasyon arayışına da destek olacak. 2021 gelirlerinin yüzde 14’ü Ar-Ge’ye yatırılırken, Valdarno tesisi, geliştirme ve prototiplendirmeye ayrılan 3.200 m2’lik bir alana ev sahipliği yapacak. Burada tesisin 500’den fazla çalışanının yaklaşık 70’i, Ar-Ge faaliyetlerinin üretimle tamamen entegre hale getirilmesi amacıyla inovatif çözümlerin, yeni yazılımların ve ürün yaşam döngüsü yönetimi araçlarının uygulamaya geçirilmesi ile özel olarak ilgilenecek. ABB E-mobilite, dünya genelinde 350’den fazla Ar-Ge uzmanı istihdam ediyor ve yine 350’yi aşkın onaylanmış patentten oluşan bir portföye sahip.

Valdarno tesisi aynı zamanda çevre dostu binaların tasarımı, inşası ve işletilmesi bakımından dünya çapında tanınan bağımsız bir standart olan altın seviye LEED sertifikasını da almayı hedefliyor.



 


Yüzde 60 Enerji Tasarrufu


Yağmur suları sulamada kullanılmak üzere toplanıyor, üretim atıklarının yüzde 100’ü geri dönüştürülüyor ve enerji ihtiyacının tamamı sertifikalı yenilenebilir kaynaklardan karşılanıyor; buna 720 MWh elektrik sağlayan ve yılda 338 ton CO2’i önleyen bir fotovoltaik sistem de dahil. Termik düzenleme, aydınlatma ve klima santralleri de dahil olmak üzere tesis genelinde 9.000’den fazla cihazı takip edip verimli bir şekilde yöneten bir platform olan ABB Ability Enerji ve Varlık Yönetimi sayesinde tesisin elektrik dağıtımı da optimize edildi ve böylelikle potansiyel olarak geleneksel çözümlere kıyasla yüzde 60 enerji tasarrufu sağlanmış oldu.
 
 




Daha Çevreci ve Daha Hızlı


ABB, 2030 sürdürülebilirlik stratejisi aracılığıyla müşterilerinin CO2 emisyonlarını azaltmalarına destek olarak ve aynı zamanda kendi faaliyetlerinde karbon nötrlüğüne ulaşarak düşük karbonlu bir toplum yaratma taahhüdünde bulunmuştu. Ulaşım toplam sera gazı emisyonlarının yüzde 29’una tekabül ederken, Valdarno’da akıllı, güvenilir şarj çözümlerinin geliştirilmesi ve üretilmesi, otomobillerden otobüslere, ağır araçlara kadar her alanda daha verimli elektrikli araçlara yönelik daha çevreci ve hızlı bir geçişe imkan tanıyacak. 16 bin m2’lik Mükemmeliyet Merkezi, 30 milyon dolar tutarında bir yatırımı temsil ediyor. Yeni tesis, Ar-Ge’ye ayrılmış 3.200 m2’lik özel bir geliştirme ve prototipleme alanına sahip. ABB E-mobilite’nin kısa süre önce pazara sunduğu inovasyonları arasında, üç dakikadan daha kısa sürede 100 km’lik menzil sağlayabilen Terra 360 şarj cihazıda yer alıyor.

16 bin m2’lik Mükemmeliyet Merkezi, 30 milyon Dolar tutarında bir yatırımı temsil ediyor.
► Yeni tesis, Ar-Ge’ye ayrılmış 3.200 m2’lik özel bir geliştirme ve prototipleme alanına sahip.
► ABB E-mobilite’nin kısa süre önce pazara sunduğu inovasyonları arasında, üç dakikadan daha kısa sürede 100 km’lik menzil sağlayabilen Terra 360 şarj cihazıda yer alıyor.
 

Kaynak:


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.